Trwa ładowanie...
d2fbonk
20-12-2014 00:00

Trzy karty

książka
Oceń jako pierwszy:
d2fbonk
Trzy karty
Tytuł oryginalny

Il gioco delle tre carte

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Powraca, znana już z Gry w ciemno, grupa detektywów z baruLume w Pinecie, nazywanego także „starczym przedszkolem”.

Po właścicielu baru Massimie i barmance, pięknej i wyrozumiałej Tizianie, najmłodszym z grupy jest ponad siedemdziesięcioletni Aldo, właściciel restauracji Boccaccio. Oprócz niego, samozwańczą grupę dochodzeniową tworzą: dziadek Ampelio, Pilade , Del Tacca z urzędu miejskiego (żeby odróżnić go od pozostałych trzech Del Tacców) oraz Rimediotti.

Ich jedynym w zasadzie zajęciem jest nieprzerwane przesiadywanie w barze "Lume" i omawianie, pod pretekstem gry w karty, wszystkich miejscowych plotek, z typową dla tego regionu – Toskanii - swadą i oratorskim zacięciem. Czasami w morzu pogłosek zdarza im się natrafić na całkowicie rzeczywistą kryminalną aferę, którą rozwiązują z właściwym sobie wdziękiem i zgryźliwością wraz z barmanem Massimo, wyręczając nieudolnego komisarza Fusco.

Chór staruszków (włoskiej wersji "zgryźliwych tetryków") idealnie komponuje się z sennym, nadmorskim miasteczkiem Pineta, które fantazja autora umieściła gdzieś w okolicy jego rodzinnej Pizy.

W tej książce domorośli detektywi rozwiązują zagadkę związaną z zaskakującym i bardzo przykrym wydarzeniem podczas kongresu naukowego odbywającego się w pobliskim hotelu.

Trzy karty
Numer ISBN

978-83-7392-513-7

Wymiary

120x190

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

3

Liczba stron

214

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fbonk
d2fbonk
d2fbonk