Trwa ładowanie...
d1x8xe5
15-04-2010 00:00

Traktat o historii religii

książka
Oceń jako pierwszy:
d1x8xe5
Traktat o historii religii
Tytuł oryginalny

Traité d'histoire des religions

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Praca ta ma za przedmiot dwa zagadnienia: czym jest religia i w jakiej mierze można mówić o historii religii? Autor, nastawiony sceptycznie do użyteczności definicji zjawiska religijnego, zadowala się omówieniem hierofanii w najszerszym tego słowa znaczeniu (coś, co objawia sacrum). Książka wprowadza czytelnika w złożony labirynt faktów religijnych i zaznajamia go z ich podstawowymi strukturami i różnorodnością kręgów kulturowych, do których należą.

Traktat o historii religii należy do pierwszych, obok m.in. technik jogi, dzieł Mircei Eliadego, jakie ukazały się we Francji, gdy ten rumuński religioznawca i pisarz definitywnie wybrał emigrację. Napisany jeszcze po rumuńsku, stanowi prawdziwy rezerwuar tematów, jakie autor podejmował później w swoich francuskich publikacjach.

Traktat o historii religii
Numer ISBN

978-83-86989-81-2

Wymiary

120x200

Gatunek

Filozofia i etyka,Religia i religioznawstwo,Filozofia i etyka,Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

558

Inne wydania

Warszawa - 2009-04-27

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x8xe5
d1x8xe5
d1x8xe5
d1x8xe5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj