Trwa ładowanie...

Bareja by tego nie wymyślił. Urzędnik zadzwonił po 8 latach

Dorota Masłowska jest ceniona w Polsce i za granicą. Była wielokrotnie nominowana i nagradzana za swoją twórczość literacką. W 2015 r. otrzymała Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Teraz okazuje się, że prezydent RP odznaczył ją także Złotym Krzyżem Zasługi, o czym Masłowska dowiedziała się po ośmiu latach.

Dorota Masłowska nie wiedziała przez ponad 8 lat, że została odznaczona przez Prezydenta RPDorota Masłowska nie wiedziała przez ponad 8 lat, że została odznaczona przez Prezydenta RPŹródło: AKPA, fot: AKPA
d3urot3
d3urot3

Dorota Masłowska opisała kuriozalną sytuację na Facebooku 30 września. "Otrzymałam wczoraj e-mail, w którym urzędnik Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego 'zwraca się z prośbą o możliwość uzyskania kontaktu telefonicznego i ewentualne uzgodnienie terminu zaproszenia na uroczystość odznaczeniową'" - zaczęła Masłowska.

"Przedarłszy się przez gęste chaszcze tego zdania, cała podrapana, zaczęłam zachodzić w głowę, cóż to za uroczystość, co to odznaczenie tak tajemnicze, że nie można podać jego nazwy?" - ciągnęła autorka, która dopiero po rozmowie telefonicznej z urzędnikiem dowiedziała się, że chodzi o Złoty Krzyż Zasługi przyznany jeszcze postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Czyli przed 2015 r.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dorota Masłowska o sytuacji osób LGBT+ w Polsce

Złoty Krzyż Zasługi to prestiżowe cywilne odznaczenie państwowe, nadawane za zasługi dla Państwa lub obywateli. Masłowska ironizowała, że "w przypadku Złotego Krzyża Zasługi odnalezienie kontaktu do honorowanych powinno zająć urzędnikom poniżej siedmiu lat. Choćby dla odrobiny powagi i szacunku dla złota. Albo chociaż krzyża. Czy też choćby instytucji Prezydenta RP, a w zupełnej ostateczności - odznaczanej osoby".

d3urot3

Bronisław Komorowski skończył swoją kadencję w 2015 r., ale Złoty Krzyż Zasługi Masłowskiej został przyznany postanowieniem z 30 maja 2014 r., czyli ponad osiem lat temu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3urot3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3urot3