Trwa ładowanie...
d3bj507
12 listopada 2012, 00:00

Topografia ciszy

książka
Oceń jako pierwszy:
d3bj507
Topografia ciszy
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Topografia ciszy Waldemara Śliwczyńskiego to album fotograficzny (70 zdjęć na 160 stronach) przedstawiający zdewastowane, zniszczone, często opuszczone czy zapomniane dwory i pałace wiejskie Wielkopolski.

Topografia ciszyto efekt wieloletniej pracy i podróży autora po naszym regionie z drewnianym aparatem miechowym, robiącym czarno-białe zdjęcia formatu 5 x 7 cali.

Topografia ciszy to obszerny topograficzny zapis ziemiańskich rezydencji mający charakter dokumentacji. To pamiątka po polskich dworach, metafora losu ziemian w PRL, a także składnik naszego dziedzictwa narodowego. Ten album to raczej hołd dla ziemiaństwa, które historia skazała na wyginięcie.

Jak pisze Wojtek Wilczyk o Topografi ciszy: „(...) możemy tę opowieść czytać wielotorowo: np. jako dokumentację wyglądu ziemiańskich rezydencji z Poznańskiego w dwie dekady po transformacji ustrojowej i jako zapis skutków burzliwych procesów społecznych, które rozegrały się w dwudziestowiecznej Europie, jako wypowiedź odnoszącą się do tradycji rodzimej fotografii artystycznej, ale też serię o egzystencjalnym wydźwięku, której tematem jest po prostu... przemijanie”.

teksty: Ewa Kostołowska (kustosz Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie), Wojtek Wilczyk (fotograf, członek ZPAF, autor felietonów i tekstów krytycznych o fotografii)

Topografia ciszy
Wymiary

320x250

Gatunek

Albumy,Fotografia,Historia Polski

Oprawa

6

Liczba stron

160

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507
d3bj507
d3bj507
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj