Trwa ładowanie...
d2u6gt2

Tomasz Tomaszewski

Tomasz Tomaszewski jest rysownikiem, który specjalizuje się w czarno-białych komiksach.

Tomasz Tomaszewski – biografia

Tomasz Tomaszewski urodził się i wychował w Łodzi, gdzie uczęszczał do liceum plastycznego. Następnie studiował na Akademii Sztuk Plastycznych. Tomasz Tomaszewski był jednym ze współzałożycieli grupy Contur, która powstała na bazie klubu fantastyki UFO (rozwinięciem skrótu jest nazwa Zindentyfikowane Ewenementy Nielatające Ewentualnie Kroczące).

Tomasz Tomaszewski często współpracował ze scenarzystą oraz znawcą literatury Janem Tomkowskim.

Prace Tomasza Tomaszewskiego można było zobaczyć w magazynach i fanzinach takich jak: Karuzela, Szpilki, Bestseller. W latach 2000-2004 był wydawcą czasopisma Arena Komiksu.

Tomasz Tomaszewski robił projekty graficzne do takich czasopism jak Fantastyka, Czas Komiksu, Fenix czy polska edycja Playboya.

Nowela Tomaszewskiego Popman. Pierwsze kroki pojawiła się w międzynarodowej antologii komiksu Comix 2000 wydanej we Francji.

Tomasz Tomaszewski – komiksy

Chociaż Tomasz Tomaszewski dostał wyróżnienie w 1992 roku na konwencie w Łodzi za pracę Historia lubi się powtarzać narysowaną w kolorze, to jego większość znanych komiksów powstała w czerni i bieli. Stworzył kilka nowel o zwyczajnym superbohaterze mieszkającym w Polsce, Popmanie. Do kolejnych kroków Tomaszewskiego można zaliczyć Burger story (2000), Papierowe wizje (2001).

Tomasz Tomaszewski częściej podpisuje się jako Te-Te niż imieniem i nazwiskiem.

d2u6gt2

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u6gt2
d2u6gt2
d2u6gt2