Trwa ładowanie...
dbv81sj
05-02-2020 12:49

To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze

książka
Oceń jako pierwszy:
dbv81sj
To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czujesz się zagubiona, zagubiony w tym, co się dzieje z naszą rzeczywistością? Zaskakuje cię to, jak bardzo się upodabnia do świata „podręcznych” z powieści Margaret Atwood? Masz rację, od kilku lat dzieje się coś bez precedensu. Czytasz wiadomości z Polski, Argentyny, ze Stanów Zjednoczonych czy Włoch i widzisz te same średniowieczne pomysły, krążące niebezpiecznie szybko po całym globie. Ktoś chce ci odebrać prawo do decydowania o intymności, o twoim ciele, o tym, jak kochać i kogo, i w ogóle jak żyć.

Ta książka opowiada o źródłach tego ciemnego, fundamentalistycznego nurtu, śledzi, kto za nim stoi. Klementyna Suchanow, autorka m.in. głośnej biografii Witolda Gombrowicza, dowodzi, że tu nic nie dzieje się przypadkiem, a kobiece ciała stały się dziś przedmiotem wielkiej politycznej rozgrywki o losy świata. Równolegle „To jest wojna” opowiada historię międzynarodowego buntu kobiet. To pisany na gorąco dziennik protestów, najnowsza historia feminizmu, który narodził się na nowo w Czarny Poniedziałek 3 października 2016, kiedy Polki, przerażone pomysłem karania za aborcję, wyszły na deszczowe ulice, by walczyć o swoje prawa. A potem szybko okazało się, że muszą tak naprawdę walczyć o wszystko.

Mówią: „to jest wojna”. Ale kto ją wygra? Im dłużej się przyglądam temu zjawisku, tym bardziej rośnie we mnie przekonanie, że wygra wolność.

Dbajcie o siebie i nie dawajcie się ani cudacznym rycerzom zła, ani zwątpieniu.

Do zobaczenia na ulicy.

Klementyna Suchanow

To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze
Numer ISBN

978-83-268-2929-1

Wymiary

135x210

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

640

Język

polski

Podziel się opinią

6

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbv81sj
dbv81sj
dbv81sj
dbv81sj