Trwa ładowanie...
d32sofb
09-05-2022 16:00

Thorgal - Młodzieńcze Lata. Berserkowie. Tom 4

książka
Oceń jako pierwszy:
d32sofb
Thorgal - Młodzieńcze Lata. Berserkowie. Tom 4
Tytuł oryginalny

La Jeunesse de Thorgal, Berserkers

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czwarta część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy.
Święto powitania lata w wiosce wikingów skończyło się tragicznie. Aaricia została porwana, zniknęła też korona króla Gandalfa. Za okrętem uciekających łupieżców (tajemniczej skjaldmö – dziewicy wojowniczki – oraz sprzymierzonych z nią berserków) rusza statek przystojnego wodza Sigurda. Nastoletni Thorgal i jego rówieśnik Nigürd przyłączają się do wyprawy pościgowej, która zawiedzie ich na dalekie wyspy pełne banitów i morderców. Tymczasem Gandalf postanawia nie dopuścić, aby sędziowie z rady Althingu, ogólnowikińskiego wiecu, dowiedzieli się o jego porażce na święcie lata oraz o utracie królewskiej korony. Rozpoczyna czystkę – rozkazuje zabić wszystkich, którzy byli świadkami jego hańby...
Autorami serii Thorgal – Młodzieńcze lata są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Oprócz tego cyklu wspólnie tworzą też inną opowieść z uniwersum Thorgala – Louve, opowiadającą o przygodach córki ciemnowłosego wikinga.

Thorgal - Młodzieńcze Lata. Berserkowie. Tom 4
Numer ISBN

978-83-281-5288-5

Wymiary

215x290

Oprawa

twarda

Liczba stron

48

Język

polski

d32sofb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32sofb
d32sofb
d32sofb
d32sofb