Trwa ładowanie...
dy0anlf
24-10-2016 00:00

Thorgal: Louve - 6 - Królowa ciemnych elfów

książka
Oceń jako pierwszy:
dy0anlf
Thorgal: Louve - 6 - Królowa ciemnych elfów
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Źródło:

Szósta część serii fantasy poświęconej Louve, znającej mowę zwierząt córce szlachetnego wikinga Thorgala Aegirssona i księżniczki Aaricii.

Dziewczynka nie może wytrzymać w rodzinnym domu u boku matki i postanawia wyruszyć wraz ze swoją małpką na poszukiwanie Thorgala do dalekiego Bag Dadhu. Nie dociera jednak zbyt daleko, gdyż odnajduje ją krasnal Thjazi z podziemnej krainy kowali. Opowiada Louve, że jego ojczyzna została zajęta przez okrutne czarne elfy, których królowa dąży do wojny z bogami. Aby ją wywołać, zmusza krasnoludy do wykucia topora zdolnego przeciąć jeden z korzeni Yggdrasila, drzewa utrzymującego w całości dziewięć krain świata Północy. Dziewczynka postanawia pomóc Thjaziemu, lecz nie wie, na co się porywa. Okazuje się, że w rozgrywkę uwikłani są bogowie, Strażniczka Kluczy i ogromny wąż Nidhogg. Szykuje się wielkie starcie między mocami chaosu a siłami porządku. Od postawy dziewczynki będzie zależał los wszystkich światów.

Scenariusze albumów serii Thorgal –- Louve pisze francuski twórcaYann le Pennetier, współautor kilkudziesięciu cykli przygodowych i humorystycznych, a rysunkami zajmuje się rosyjski grafik Roman Surżenko (znany też z serii Thorgal –- Młodzieńcze Lata).

Thorgal: Louve - 6 - Królowa ciemnych elfów
Numer ISBN

9788328118072

Gatunek

Komiks

Oprawa

8

dy0anlf

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy0anlf
dy0anlf
dy0anlf
dy0anlf