Trwa ładowanie...
d2uah4k

Thorgal 2. Wyprawa do krainy cieni

książka
d2uah4k
Oceń jako pierwszy:
Thorgal 2. Wyprawa do krainy cieni
Tytuł oryginalny

Thorgal. Au-delà des ombres

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Miliony fanów na całym świecie czytają od lat komiksy opowiadające o losach Thorgala. Odważny i uczciwy człowiek, wierny i kochający mąż, sprawiedliwy i waleczny przywódca – taki jest Thorgal. Pełna niebezpiecznych przygód północ Wikingów, starożytne legendy i zaginione cywilizacje – magiczny świat Thorgala fascynuje czytelników już od ponad trzydziestu lat.

Scenariusze komiksów tej serii są bardzo bogate fabularnie – niewiarygodne przygody pełne magii z jednej strony, a emocji i prawdy z drugiej. Doceniła to bogactwo francuska pisarka Amelie Sarn i tak powstała powieść o Thorgalu.

Drugi tom literackiej adaptacji jednej z najpopularniejszych serii komiksu frankofońskiego. Współtwórcą oryginału jest polski rysownik Grzegorz Rosiński, który opracował plastyczną stronę scenariusza belgijskiego autora Jeana Van Hamme’a. Dzięki Amélie Sarn, autorce powieściowej wersji albumów „Czarna galera”, „Wyprawa do krainy cieni” i „Upadek Brek Zarith”, historia Thorgala stała się równie atrakcyjna w wersji literackiej i wyraźniej ujawniła mocne osadzenie fabuły w epickim żywiole.

Thorgal Aegirsson, syn burz i morza: niezwykły los chłopca przybyłego z daleka...

Kiedy Thorgal i Aaricia wreszcie się połączyli, los gotuje im kolejne przeszkody. Shardar Potężny, władca Brek-Zarith, ściga człowieka o imieniu Galathorn. Jest gotowy na wszystko, żeby go odnaleźć: uwięzić Thorgala, porwać Aaricię, zawładnąć ich synem... Dziecko z gwiazd będzie musiało kolejny raz pokonywać przeszkody piętrzone przez podstępnych i okrutnych bogów...

Świat "Thorgala", to nie epicka fantasy, w której główny wątek prowadzi do z góry wyznaczonego celu - wybawienia, lecz mieszanka opowieści fantasy spod znaku magii i miecza oraz nordyckiej mitologii z klasyczną science fiction nawiązującą do teorii Ericha von Dänikena.

Tytułowy bohater nie ma do wypełnienia heroicznej misji i wcale o niej nie marzy. To Tristan, który nie tylko znalazł swoją Izoldę, ale także ją poślubił, to Romeo, który stworzył z ukochaną Julią rodzinę. I, niczym Odys, o zachowanie rodziny oraz o znalezienie bezpiecznej przystani musi walczyć z własnym przeznaczeniem. A także pochodzeniem, Thorgal nie jest bowiem zwyczajnym człowiekiem. To Dziecko Gwiazd, jedyny ocalały członek wyprawy, której kosmiczna podróż znalazła tragiczny finał na Ziemi, a konkretnie na terenach zamieszkałych przez wikingów.

d2uah4k
Thorgal 2. Wyprawa do krainy cieni
Numer ISBN

978-83-237-5311-7

Wymiary

140x205

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania,Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

224

Inne wydania

Warszawa - 2012-10-01

Podziel się opinią

Share
d2uah4k
d2uah4k
d2uah4k
d2uah4k