Trwa ładowanie...
d37uc86

Terry Jones

Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Terry Jones założył słynne w latach 70. studio Instant Designs, odpowiadające za wystawy, kampanie, wydawanie katalogów oraz książek. To jedna z czołowych postaci branży modowej XX i XXI w., wyznaczająca światowe trendy, która wykreowała współczesną modę we własnym magazynie ”i-D”. Jego dokonania zostały dostrzeżone i nagrodzone niejednym odznaczeniem ze strony państwa.

Terry Jones – życie prywatne i wykształcenie

Terry Jones przeprowadził się w dzieciństwie ze starszą siostrą i mamą z miasta na wieś. Ojciec - żołnierz Royal Air Force - szybko opuścił rodzinę na dobre. Jako 17-latek Terry Jones poszedł do szkoły artystycznej w Bristolu w Anglii (West of England College of Art). Podczas dwuletniego okresu nauki pracował w dwóch magazynach. Odszedł z uczelni bez dyplomu, a podczas rozmowy o przyjęcie do The Royal College of Art został odrzucony. Terry Jones pracował jako asystent projektanta grafiki, kolejno w magazynie ”Good Housekeeping” oraz w ”Vanity Fair” jako dyrektor artystyczny.

W 1968 roku Terry Jones poślubił Tricię, z którą pozostaje w szczęśliwym związku. Razem pracowali, mieszkali w domu w West Hampstead i wyszukiwali młode talenty modowe. Para ma dwoje dzieci, rozchwytywanych obecnie fotografów Kayt Jones oraz Matthew Jones. Małżeństwo Jones zostało w 2013 roku odznaczone British Fashion Awards za wspólną pracę przy kultowej już gazecie. Pierwszym komputerem, jaki nabył Terry Jones, była maszyna Apple.

Terry Jones – kariera zawodowa

W 1972 roku Terry Jones rozpoczął przygodę z brytyjskim ”Vogue”, co było trampoliną do sukcesu. Przez 5 lat pracował na stanowisku dyrektora artystycznego, zastępując Barneya Wana, który wybrał Jonesa osobiście. Dla gazety nastąpił okres zmian i przełomowych okładek, jak ta z Anjelicą Huston i Manolo Blahnikiem na południu Francji i na Kostaryce, z Biancą Jagger sfotografowaną przez Erica Bomana czy z Jerry Hall, a dla Terry'ego Jonesa współpracy z największymi z modowej branży.

Potem Terry Jones został freelancerem, jeżdżąc po całej Europie. Zaliczył epizody zawodowe w Anglii, Niemczech i Włoszech, był konsultantem, projektantem grafiki, pracował przy kampaniach reklamowych, fotografował na okładki magazynów. Chciał jednak realizować swoje własne pomysły i od początku stworzyć autorski magazyn o modzie. I tak w 1980 roku powstał magazyn ”i-D”, założony przez Jonesa, jego żonę oraz Perry'ego Hainesa, z którym panowie wspólnie wyreżyserowali klip zespołu Duran Duran. Magazyn był celowo robiony ręcznie, a pierwszy numer był drukowany na drukarce. Przez dekady działalności na okładce pojawiały się najważniejsze twarze szołbiznesu, od Madonny i Sade po Carę Delevingne.

Terry Jones – książki

Podczas pracy nad jedną ze swoich książek Terry Jones współpracował z Susie Rushton. Na naszym rynku możemy się z nią zapoznać dzięki Taschen/TMC Art Wydawnictwo. Mimo skończonych 73 lat Terry Jones nie ustaje w aktywności zawodowej, kontynuuje również wywiady ze znanymi osobami z modowego światka (np. z Grace Coddington, wieloletnią dyrektor kreatywną amerykańskiego ”Vogue'a”), ukazującymi się chociażby w magazynie ”i-D”. Na koncie Jones ma także projektowanie graficzne oraz edytowanie licznych książek, jeszcze pod koniec lat 70. oraz inne, wprost niezliczone publikacje, nie tylko modowe.

Terry Jones
Data urodzenia

02.09.1945

Miejsce urodzenia

Northampton, Anglia, Wielka Brytania

Bibliografia
d37uc86

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37uc86
d37uc86
d37uc86
d37uc86

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj