Trwa ładowanie...
d1s6669

Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2007 - w listopadzie w Warszawie

d1s6669
d1s6669

W listopadzie odbędą się w Warszawie pierwsze Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2007. Swoją ofertę przedstawi na nich 50 wydawców, będzie też konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia 2007 - poinformowano we wtorek na konferencji prasowej na Uniwersytecie Warszawskim.

Targi Academia 2007 odbędą się od 7 do 9 listopada w budynku Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego.

Swoje publikacje pokaże 50 wystawców - przede wszystkim wydawnictwa wyższych uczelni, ale i Wydawnictwo Sejmowe czy GUS. Przewodniczący komitetu organizacyjnego targów, Henryk Podolski ze Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych spodziewa się, że pojawi się tam kilka tysięcy tytułów, z czego około 90 proc. to nowości.

Na targi zgłosiło się ponad 60 wystawców.
– Niestety, z powodu problemów z ich pomieszczeniem wielu musieliśmy odmówić. W przyszłym roku postaramy się znaleźć większe pomieszczenia i zakwalifikować większą liczbę wydawnictw – zapowiedział Podolski.

Targom towarzyszy konkurs, w którym rozstrzygnięte zostaną trzy kategorie: na najlepszą książkę naukową, na najlepszy podręcznik oraz na najładniej wydaną książkę. Do konkursu zgłoszono 109 książek, a zakwalifikowano piętnaście.

d1s6669

Nominacje do nagrody dla najlepszej książki naukowej zdobyły: Historia fizyki. Od czasów najdawniejszych do współczesnych Wydawnictwa Naukowego PWN, Odkrywanie właściwości sieci neuronowych przy użyciu programów w języku C# Wydawnictwa PAU, Złota księga historiografii lwowskiej XIX i XX w. Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, Litwin wśród spadkobierców Króla-Ducha. Twórczość M.K.Ciurlionisa wobec Młodej Polski Wydawnictwa Naukowego UAM, Katastrofa wielkiej Armii Napoleona w Rosji w 1812 r. - Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego, Źródła do historii bibliotek w Polsce w l. 1918-1947. Studium Bibliograficzne - Wydawnictwa SBP oraz Nauczyciele-uczniowie. Solidarność pokoleń -Wydawnictwa SGGW.

O nagrodę w kategorii najlepszy podręcznik Academia 2007 powalczą: Energoelektronika. Układy o komutacji sieciowej i o komutacji twardej Uczelnianego Wydawnictwa Naukowo-Dydaktycznego AGH, Teologia człowieka Wydawnictwa KUL, Neurologia. Podręcznik dla studentów medycyny Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, Społeczeństwo i polityka. Podstawy nauk politycznych Oficyny Wydawniczej ASPRA-JR oraz Mechanika techniczna ciała stałego Wydawnictwa Politechniki Krakowskiej.

Za książkę najpiękniej wydaną mają szanse zostać uznane: _www.poradniajęzykowa.pl_ Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego, _Squares of Europe, Squares for Europe_ Wydawnictwa UJ i _W kręgu arcydzieł. Zbiory sztuki w Polsce_ Wydawnictwa Arkady.

7 listopada konkurs rozstrzygnie jury pod kierunkiem prof. Henryka Podolskiego z Politechniki Warszawskiej. Zwycięzcy w dwóch pierwszych kategoriach dostaną po 2,5 tys. zł. Wydawca najładniej wydanej książki otrzyma nagrodę rzeczową - prawo do reklamy za 2,5 tys. zł, tonę papieru offsetowego oraz prawo do druku cyfrowego 100 tysięcy stron - poinformował dyrektor biura prasowego targów, Piotr Dobrołęcki, wiceprezes Rady Polskiej Izby Książki i redaktor naczelny Magazynu Literackiego Książki.

Dotychczas na jesieni odbywały się Targi Książki Akademickiej Atena. Ich nowy organizator, Ars Polona zdecydował, że przesunie imprezę na grudzień i połączy ją z Krajowymi Targami Książki.

Wywołało to niezadowolenie wydawców książek akademickich, którzy w tym roku zorganizowali pierwsze targi Academia. Z inicjatywą ich organizacji wystąpił dyrektor Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizatorami są Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych.

d1s6669
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s6669

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj