Trwa ładowanie...
d2m3g1l
21-04-2016 00:00

Tańczący mistrzowie Wu Li. Przegląd nowej fizyki

książka
Oceń jako pierwszy:
d2m3g1l
Tańczący mistrzowie Wu Li. Przegląd nowej fizyki
Tytuł oryginalny

The Dancing Wu Li Masters. An Overview of the New Physics

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Gary Zukav stworzył ponadczasowe dzieło, które od ponad 30 lat cieszy się niesłabnącą popularnością, objaśniające fizykę kwantową i teorię względności w możliwie najprostszy sposób. Autor bez żadnego przygotowania naukowego postanowił zgłębić zagadnienia nowej fizyki, i wyłożyć je w taki sposób, by były zrozumiałe dla laików.

Wspomagając się chińskim zwrotem Wu Li określającym fizykę i oznaczającym strukturę energii organicznej, ale też nonsens, oświecenie i trwanie przy swoich poglądach, i wykorzystując te sugestywne koncepcje, nadaje ramy swojej poruszającej analizie mechaniki kwantowej i teorii względności. Dzięki temu stworzył uniwersalne dzieło, o którego sukcesie świadczy sprzedanie ponad 6 milionów egzemplarzy na całym świecie i przetłumaczenie na ponad 32 języki.

Autor z wyjątkową klarownością myśli, poczuciem humoru i głębią przekazu, wprowadza czytelnika w fascynujący świat fizyki kwantowej. Zawiłe kwestie tłumaczy na przykładach a nie równaniach, najpierw proponuje zastanowienie się nad spadającym kamieniem, a dopiero później tłumaczy zagadnienie grawitacji. Dzięki temu nie potrzeba ani matematycznego, ani technicznego przygotowania, by zrozumieć teorie nowej fizyki i ich wpływ na transformację świadomości.

Tańczący mistrzowie Wu Li. Przegląd nowej fizyki
Numer ISBN

978-83-63965-57-0

Wymiary

145x205

Gatunek

Fizyka i astronomia

Oprawa

1

Liczba stron

360

d2m3g1l

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m3g1l
d2m3g1l
d2m3g1l