Trwa ładowanie...
d19xurs
15-04-2010 00:00

Tamerlan - miecz islamu, zdobywca świata

książka
Oceń jako pierwszy:
d19xurs
Tamerlan - miecz islamu, zdobywca świata
Tytuł oryginalny

Tamerlane. Sword of Islam, Conqueror of the World

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Kim był ten tatarski wojownik, który zdobył Azję i oto stanął u wrót Europy? W jaki sposób wódz niewielkiego tumenu podbił olbrzymie obszary: w wojnach z Persją zdobył Chorezm, Irak, Zakaukazie, zniszczył potęgę Złotej Ordy, opanował część Indii z Delhi, rzucił wyzwanie imperium osmańskiemu i wziął do niewoli samego Bajazyta I, jednego z najpotężniejszych władców świata?

Jego krwawe czyny przeszły do legendy: odciętymi głowami kazał nabijać działa, swym przeciwnikom posyłał osobiście przygotowane trucizny. Jego imię było postrachem Azji, Afryki i Europy. Jego sława "miecza islamu" pędzała sen z powiek chrześcijańskim królom. A równocześnie jego stolica Samarkanda olśniewała baśniowym przepychem: władca ściągał do miasta artystów z podbitych ziem, osobiście doglądał wznoszenia wszystkich budowli, a te, które uznał za nieudane, kazał równać z ziemią.

Justin Marozzi splata sensacyjne reporterskie śledztwo, pracę historyka i dziennik podróży, zabierając nas na wyprawę śladami podbojów Tamerlana. Barwny fresk opisów bitew, rzezi, miast z opowieści Szecherezady i stepowych krajobrazów pozwala wyobrazić sobie Azję taką, jaka była w XIV wieku - pełną chaosu, fascynującą i przerażającą zarazem. I odkrywa złożoną osobowość człowieka, łączącego w sobie inteligencję, wyrafinowanie i okrucieństwo, mecenasa sztuki, zręcznego polityka i wybitnego stratega - "zdobywcy świata".

Tamerlan - miecz islamu, zdobywca świata
Numer ISBN

83-241-2508-6

Wymiary

165x235

Gatunek

Biografie i autobiografie,Historia powszechna

Oprawa

6

Liczba stron

272

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19xurs
d19xurs
d19xurs