Trwa ładowanie...
d4gho8b
d4gho8b

Tam, gdzie nikt cię nie znajdzie

książka
Oceń jako pierwszy:
Tam, gdzie nikt cię nie znajdzie
Tytuł oryginalny

Donde nadie te encuentre

Rok wydania
Autorzy
978-83-7392-399-7.jpg
"__wlasne

Jest rok 1956. Renomowany francuski psychiatra, doktor Lucien Nourissier, udaje się do Barcelony. W swej pracy naukowej zajmuje się badaniem osobowości przestępców. Przedmiotem zainteresowania doktora jest Teresa Pla Meseguer, znana jako Pasterka, kobieta oskarżona o dwadzieścia dziewięć morderstw. Należy ona do maquis — antyfrankistowskiej partyzantki, dlatego też od dawna poszukuje jej Guardia Civil. Pasterka myli ścigającym tropy, ukrywa się samotnie w górach. Barceloński dziennikarz, Carlos Infante, jako jedyny, może mieć kluczowe informacje na temat poszukiwanej. Doktor Nourissier proponuje mu niecodzienne przedsięwzięcie: nie zadowalają go poznane dotychczas fakty dotyczące tajemniczej Teresy, marzy o osobistym spotkaniu z nią.

Lucien Nourissier i Carlos Infante wyruszają w podróż do regionu Maestrazgo, gdzie ukrywa się poszukiwana. Podczas wyprawy będą musieli zmylić czujność strażników, odróżnić tropy prawdziwe od fałszywych i stawić czoło tysiącom przeszkód.

Pasterka, bohaterka tej surowej, przejmującej opowieści, jest postacią autentyczną. Autorka kreśli sugestywny obraz zdumiewającej osoby, będącej zarówno kobietą, jak mężczyzną, całe życie uciekającej przed światem i samą sobą. Tam gdzie nikt cię nie znajdzie to powieść o ponownym odkrywaniu mrocznych okresów historii Hiszpanii, a także o bezbrzeżnej samotności człowieka.

Tam, gdzie nikt cię nie znajdzie
Numer ISBN

978-83-7392-399-7

Wymiary

145x235

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

1

Liczba stron

456

Podziel się opinią

Share
d4gho8b
d4gho8b
d4gho8b
d4gho8b