Trwa ładowanie...
d9z6lxg
10-04-2015 00:00

Tajne misje. Jednostki specjalne policji w walce ze zbrodnią i terrorem

książka
Oceń jako pierwszy:
d9z6lxg
Tajne misje. Jednostki specjalne policji w walce ze zbrodnią i terrorem
Tytuł oryginalny

In geheimer Mission: Was Polizeispezialeinheiten im Kampf gegen Verbrechen und Terror erleben

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Zbrodnia i terror to tematy napawające strachem. Człowiek nie jest w stanie sam się obronić, tym bardziej interesuje go to, kto go broni. I jak. Oczywiście na pierwszym miejscu są jednostki specjalne typu Grom. Każdy kraj ma swoje, ale we wszystkich służą - więc troszczą się o bezpieczeństwo obywateli - mężczyźni i kobiety, świetnie wyszkoleni i wyposażeni, wysportowani przy tym... o nienagannych manierach (to należy do fachu).

Zajmują się prewencją, zapobieganiem nieszczęściom; zabezpieczaniem wizyt państwowych, uwalnianiem zakładników, konwojowaniem niebezpiecznych zbrodniarzy, ich aresztowaniem. Spora część sukcesu opiera się właśnie na tajności, na całkowitym zaskoczeniu przeciwnika. Grohmann opisuje jednak znacznie więcej niż można wyczytać gdzie indziej. Opisuje szkolenie kształtujące także psychikę tej elity wśród mundurowych. Pisze, jak przy każdej akcji dochodzą do granicy swoich fizycznych i psychicznych możliwości, jak długo utrzymuje się w nich stres i jak sobie z nim radzą.

Okazuje się, że coraz więcej kobiet wstępuje do jednostek specjalnych. I to nie dla pieniędzy, bo one są porównywalne z innymi służbami. Mają trudniej, choćby ze względów fizycznych. Napędza je entuzjazm i pasja.

Tajne misje. Jednostki specjalne policji w walce ze zbrodnią i terrorem
Numer ISBN

978-83-11-13574-1

Wymiary

145x205

Gatunek

Militaria i wojskowość

Oprawa

1

Liczba stron

200

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9z6lxg
d9z6lxg
d9z6lxg