Trwa ładowanie...
d4n4zn1
04-02-2020 17:39

Tajemnice Marszałka Śmigłego_Rydza. Bohater, tchórz czy zdrajca?

książka
Oceń jako pierwszy:
d4n4zn1
Tajemnice Marszałka Śmigłego_Rydza. Bohater, tchórz czy zdrajca?
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pierwsza obiektywna biografia najbardziej znienawidzonej postaci dziejów Polski.
Autorzy analizują fenomen jego kariery i życie osobiste. Apelują, by ekshumować „Śmigłego” i wyjaśnić tajemnicę jego śmierci.

Kim był człowiek znienawidzony przez Rosjan za zwycięskie walki z bolszewikami w latach 1919-1920 oraz automatycznie przez władze i historyków epoki PRLu, a także za związek z sanacją przez polski rząd na wychodźstwie, a także, później, przez część opozycji antykomunistycznej? Czy mógł sprostać kreowanej przez przedwojenne media roli niezwyciężonego Wodza, następcy Marszałka Piłsudskiego we wrześniu 1939 r.? Czy zasłużył na niechęć środowiska piłsudczyków i wszystkich obywateli, których dotknęła katastrofa wojny?

Śmigły był człowiekiem skrytym. Nie mówił o sobie, nie pozostawił wspomnień. Pisano o nim niewiele, przede wszystkim bardzo źle w kontekście II wojny światowej, nie podkreślając dostatecznie jego ogromnej roli w bojach legionowych, znakomitego kierowania Polską Organizacją Wojskową, sukcesów w wojnie z bolszewikami. Dzięki autorom książki, którzy badają życie i działalność Naczelnego Wodza od kilkunastu lat, możemy poznać jego tajemnice, począwszy od dnia narodzin.

Tajemnice Marszałka Śmigłego_Rydza. Bohater, tchórz czy zdrajca?
Numer ISBN

978-83-66252-13-4

Wymiary

143x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

352

Język

polski

d4n4zn1

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n4zn1
d4n4zn1
d4n4zn1
d4n4zn1