Trwa ładowanie...
d2v744h

Tadeusz Ross

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Tadeusz Ross jest aktorem, politykiem i scenarzystą. W swojej książce "Życie mnie przerosło" odnosi się do swojego życia zawodowego i prywatnego, rozlicza z samym sobą.

Tadeusz Ross - życiorys, żony, próba samobójcza, nowotwór gardła

Tadeusz Ross urodził się 14 marca 1938 r. w Warszawie jako syn Karyny i Tadeusza. Studiował aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Dyplom otrzymał w 1959 r. Niedługo potem zadebiutował w na scenach Teatru Komedia.

Tadeusz Ross był pięciokrotnie żonaty. Jest ojcem siedmiorga dzieci, w tym trojga z ostatniego małżeństwa - Nataszy, Klementyny i Matyldy. Wśród żon Rossa była m.in. późniejsza wybranka Jana Nowickiego, tancerka Małgorzata Potocka (nie mylić z aktorką Małgorzatą Potocką).

Próbował się zabić z powodu zawodu miłosnego - Irena Karel, w której był zakochany, wybrała Andrzeja Łapickiego.

Tadeusz Ross przez dwa lata chorował na raka gardła. Udało mu się pokonać chorobę.

Tadeusz Ross - kariera

Tadeusz Ross jako Zulu Gula, ekscentryczny przybysz z oryginalnym nakryciem głowy, komentował polską rzeczywistość początku lat 90., niedługo po transformacji ustrojowej.
Ross współprowadził także "Rossmówki" w Polskim Radiu. Towarzyszył mu w tym Piotr Fronczewski. Był także autorem monologów o Staśku.

Tadeusz Ross wystąpił w serialach:

Dla serialu Miodowe lata napisał scenariusz kilku odcinków.

Tadeusz Ross - działalność polityczna

Kariera polityczna Tadeusza Rossa zaczęła się w 2006 r., kiedy został radnym Warszawy. Rok później był już posłem Platformy Obywatelskiej. W 2009 r. kandydował w wyborach do europarlamentu, ale nie uzyskał mandatu. Udało mu się to w 2013 r. W Brukseli dołączył do grupy chadeków. Nie został jednak wybrany do europarlamentu ponownie. W 2014 r. działał jako radny powiatu piaseczyńskiego, a rok później kandydował do Senatu, jednak bez pożądanego skutku.

Tadeusz Ross - książki

Książki Tadeusza Rossa to dwie pozycje, kierowane dla dzieci:

  • "Jak zwierzątka swoim dzieciom opowiadają bajki";
  • "Emocje" - zbiór wierszy.

Aktor napisał taże autobiografię - "Życie mnie przerosło", w której rozlicza się ze swoimi sukcesami oraz porażkami. Próbuje odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania. Opowiada zarówno o sferze zawodowej, jak i prywatnej.

Tadeusz Ross
Data urodzenia

14.03.1938

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia
d2v744h

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v744h
d2v744h
d2v744h