Trwa ładowanie...
d14uoza
17-11-2020 09:00

Tadeusz Kościuszko - Artysta. Album

książka
Oceń jako pierwszy:
d14uoza
Tadeusz Kościuszko - Artysta. Album
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Album zatytułowany Tadeusz Kościuszko – Artysta to wyjątkowa publikacja, powstała z okazji 200. rocznicy śmierci bohatera. Zaprezentowana została po raz pierwszy na uroczystym koncercie w Pałacu Prezydenckim, zorganizowanym wspólnie z Kancelarią Prezydenta RP w ramach obchodów Roku Tadeusza Kościuszki.

Na całość publikacji składają się trzy komponenty. Pierwszy stanowi bogato ilustrowana książka, zawierająca popularnonaukowe eseje historyka sztuki – dra Pawła Ignaczaka oraz muzykologa – Adama T. Kukli, redaktora prowadzącego i autora koncepcji albumu.

Dopełnieniem obu tekstów jest drugi i trzeci element, czyli dwanaście reprodukcji dzieł rysunkowych Kościuszki oraz zeszyt nutowy. Znajdziemy w nim dwa polonezy i walca, których autorstwo przypisuje się samemu bohaterowi oraz z nim powiązane utwory innych twórców: Marsz triumfalny Józefa Elsnera, Kaprys i wariacje op. 10 Franciszka Lessla oraz Pomnik Tadeusza Kościuszki ułożony w muzyce i ofiarowany Kazimierza Nowakiewicza. Wszystkie dzieła przeznaczone są na fortepian.

Publikacja objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Tadeusz Kościuszko - Artysta. Album
Numer ISBN

978-83-224-5070-3

Wymiary

235x305

Oprawa

twarda

Liczba stron

170

Język

polski

d14uoza

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14uoza
d14uoza
d14uoza
d14uoza