Trwa ładowanie...
dpubfh4
dpubfh4

Tadeusz Drozda

Tadeusz Drozda ma sławne rodzeństwo ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Tadeusz Drozda ma sławne rodzeństwo

Tadeusz Drozda został uznany w 1998 roku najbardziej lubianym Polakiem. W rankingu jednego z magazynów wyprzedził nawet Marcina Dańca i Jacka Kuronia.

Tadeusz Drozda – biografia

Tadeusz Ryszard Drozda przyszedł na świat jako jeden z trzech synów. Jego bratem ciotecznym jest aktor ”RanczaCezary Żak. Z żoną Ewą Tadeusz Drozda doczekał się trzech córek: Joanny, Ewy, Małgorzaty. Jest inżynierem elektrykiem o specjalizacji wysokie napięcie – ukończył Politechnikę Wrocławską.

W 1969 roku we Wrocławiu Tadeusz Drozda założył z Janem Kaczmarkiem Kabaret Elita, w którym aktywnie udzielał się przez 7 lat. Niedługo potem nawiązał współpracę z Telewizją Polską i przeprowadził się do Warszawy. Tadeusz Drozda pisał również piosenki, m.in. dla Krzysztofa Krawczyka (popularny ”Parostatek”), sam koncertował w Polsce i na świecie, a także był felietonistą w kilku poczytnych tytułach prasowych.

Tadeusz Drozda – książka

Nakładem wydawnictwa Hachette Polska Sp. z o.o. ukazała się książka Tadeusza Drozdy ”Ja smakosz, czyli biesiada dookoła świata”. To przewodnik kulinarny ze 150 osobiście sprawdzonymi przepisami przez Tadeusza Drozdę, miłośnika dobrej kuchni i gotowania.

W 2000 roku komik został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – w ten sposób doceniono całokształt jego pracy artystycznej i zawodowej oraz dorobek satyryczny.

Tadeusz Drozda – programy telewizyjne, filmy, seriale, płyty

Tadeusz Drozda pracował jako prezenter takich programów telewizyjnych, jak ”Dyżurny Satyryk Kraju” (350 odcinków w 8 lat), ”Śmiechu warte” (500 odcinków w 10 lat), ”Herbatka u Tadka” (gościł najpopularniejszych Polaków) czy ”Drozda na weekend”. Tadeusz Drozda pojawiał się w epizodach w filmach i serialach. Ma na koncie m.in. role w ”Zaklętych rewirach” u boku Marka Kondrata i Romana Wilhelmiego, ”Komediantach z wczorajszej ulicy”, ”Świecie według Kiepskich” oraz ”Samym życiu”. Tadeusz Drozda wydał również kilka płyt: ”Sekscesy”, ”Bara Bara Show”, ”Kraj największych jaj” oraz ”Prywatka u Tadka”.

dpubfh4
Tadeusz Drozda
Data urodzenia

03.04.1949

Miejsce urodzenia

Brzeg Dolny

Bibliografia

Podziel się opinią

1
Share
dpubfh4

dpubfh4
dpubfh4
dpubfh4