Trwa ładowanie...
dkgxgza

Tad Williams

Inne
Źródło: Inne

Rodzina Williamsa nie była zamożna, jednak dbała o to aby syn przede wszystkim otrzymał solidne wykształcenie. Jednak Williams nie poszedł w ślady swoich kolegów i po ukończeniu high school zrezygnował z dalszej nauki w college'u.

Imał się różnych zajęć: był sprzedawcą butów, agentem ubezpieczeniowym, roznosił gazety, grał w zespole rockowym _ Idiot. Przez prawie 10 lat był gospodarzem programu radiowego _One Step Beyond, realizował projekty teatralne, uczył w szkole, pracował w dziale multimediów w firmie Apple Computers. Jest także współzałożycielem stacji telewizji interaktywnej oraz pisze scenariusze telewizyjne i filmowe. Można powiedzieć o nim, że jest prawdziwym człowiekiem renesansu.

W pewnym momencie Williams odkrył jednak powołanie pisarskie. Pierwszą książką, która wydał, była Pieśń Łowcy. Powieść została bardzo gorąco przyjęta przez czytelników i krytyków, co zmotywowało debiutującego pisarza i zapoczątkowało jego wielką karierę pisarska. W 1988 r. odniósł prawdziwy sukces wydając powieść Smoczy tron, pierwszy tom trylogii Pamięć, smutek i cierń, który powszechnie uważany jest za jedno z najwybitniejszych osiągnięć fantasy.

Williams mieszka wraz z żoną w Londynie i w rejonie zatoki San Francisco. Wciąż pracuje nad kolejnymi książkami.

dkgxgza

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkgxgza
dkgxgza
dkgxgza