Trwa ładowanie...
dvu4jzd
31 stycznia 2020, 12:25

Szyny na prerii, tom 9

książka
Oceń jako pierwszy:
dvu4jzd
Szyny na prerii, tom 9
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kolejna opowieść o najsłynniejszym komiksowym kowboju!

Budowa linii Transcontinental zostaje sparaliżowana. Black Wilson podstępem zatrzymuje prace nad połączeniem wschodnich i zachodnich linii kolejowych. Do Dead Ox Gulch przybywa jednak Lucky Luke, który podejmuje nierówną walkę z bandytami robiącymi wszystko, co w ich mocy, żeby zniweczyć plany prezesa Transcontinental Railway. Kowboj usiłuje zachęcić robotników, aby podjęli prace nad budową torów, do pomocy angażuje także mieszkańców miasta. Kiedy wydaje się, że uda się zrealizować plany połączenia linii, do akcji ponownie wkracza Black Wilson…

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (własc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak duet autorski Xavier Fauche i Jean Léturgie (Bzik, Percevan).

Szyny na prerii, tom 9
Numer ISBN

978-83-281-3531-4

Wymiary

216x285

Oprawa

miękka

Liczba stron

48

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvu4jzd
dvu4jzd
dvu4jzd
dvu4jzd
dvu4jzd

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj