Trwa ładowanie...
d2r6dg0

Szymon Majewski

East News
Źródło: East News

Szymon Majewski jest ulubieńcem Polaków i osobowością telewizyjną. Nagrodzono go m.in. Wiktorem, Telekamerami, Fenomenem Przekroju, MediaTorem. Szymon Majewski prowadzi szczęśliwe życie rodzinne z żoną Magdą i dziećmi, Zosią i Antosiem.

Szymon Majewski - biografia

Po skończeniu jednego z warszawskich liceów ogólnokształcących Szymon Majewski nie chciał iść do wojska. Zdecydował się na odbycie praktyk w szpitalu i po kursie został technikiem autoklawów medycznych (sterylizacja gazowa i parowa). Szymon Majewski uczęszczał na stołeczną PWST na Wydział Wiedzy o Teatrze. W 1990 roku zauważył w gazecie ogłoszenie i aplikował o pracę w nowej radiostacji. I to właśnie od angażu w Radiu Zet rozpoczęła się przygoda Szymona Majewskiego z szołbiznesem. Został DJ-em, a następnie był dziennikarzem rozgłośni, spędzając tam łącznie 15 lat. Prowadził takie audycje, jak ”Szymoniada”, ”Majewiada”, ”Sponton”, udzielał się w ”Grupie Szczepana”. Szymon Majewski pracował w Radiu Eska przy ”Szymorning” z Igą Mackiewicz. Po powrocie do Radia Zet w 2014 Szymona Majewskiego można było posłuchać w kilku programach rozrywkowych: ”PogoDyńka”, ”Bułka z Szymkiem”, ”Nie mam pytań”, ”Warto rozbawiać”, ”Nieporadnik małżeński”.

Szymon Majewski - show

Szymon Majewski jest również aktorem. W latach 1997-2006 występował w ”Kilerze”, ”Kiler-ów 2-óch”, ”E=mc²”, ”Superprodukcji”, ”Niani”. W telewizji oglądaliśmy Szymona Majewskiego w stacjach TVP, TVN oraz Canal+ w następujących programach: ”Wieczór z Alicją”, ”Słów cięcie gięcie”, ”Szymon mówi show”, ”Mamy Cię!”, ”Szymon Majewski Show” czy ”Szymon na żywo”. W 2007 roku poznaliśmy stworzoną przez Szymona Majewskiego postać, Ędwarda Ąckiego, polityka, stojącego na czele partii ĄĘ. Szymon Majewski parodiował Rafała Maślaka, Mistera Polski, pozując półnago w pościeli i wyzywając o połowę młodszego kolegę na pojedynek na najlepsze ciało. Szymon Majewski ma swój kanał na YouTube, publikuje poczytne felietony w ”Playboyu”, ”Zwierciadle”, pisze piosenki, np. na płytę Cezarego Pazury. W księgarniach możemy nabyć autobiografię Szymona Majewskiego ”Showman, czyli spowiedź świra” (nakładem Publicat S.A. Wydawnictwo), a także opowieści o relacjach damsko-męskich ”Życie w pożyciu”.

Szymon Majewski
Data urodzenia

01.06.1967

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia
d2r6dg0

Podziel się opinią

7
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r6dg0
d2r6dg0
d2r6dg0