Trwa ładowanie...
d2hcdll
15 kwietnia 2010, 00:00

Sztuka okazywania miłości dzieciom, czyli jak sprawić, aby dziecko czuło się kochane

książka
Oceń jako pierwszy:
d2hcdll
Sztuka okazywania miłości dzieciom, czyli jak sprawić, aby dziecko czuło się kochane
Tytuł oryginalny

The Five Love Languages of Children

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Dlaczego dzieje się tak, że większość rodziców szczerze kocha swoje dzieci, a jednak ogromna ilość dzieci tego nie odczuwa? Skąd się bierze u dzieci poczucie osamotnienia, niezrozumienia? Każde dziecko ma swój podstawowy język miłości, pewien sposób okazywania uczucia, który najsilniej do niego przemawia. Dzieci muszą czuć, że są kochane, aby stać się dojrzałymi, odpowiedzialnymi i samodzielnymi ludźmi.

Miłość jest im niezbędna. Gdy dziecko ma pewność, że miłość rodziców jest głęboka i niezmienna, będzie lepiej reagować na ich prośby czy sugestie, nawet w trudnych sprawach. Okazywanie dzieciom uczucia w ich podstawowym języku miłości wyraźnie zwiększa poczucie bezpieczeństwa dzieci, a im samym daje nadzieję na prawidłowy rozwój osobowości potomstwa. Jeśli rodzice nie zaspokajają potrzeb emocjonalnych potomstwa, nieustannie napotykają problemy wychowawcze.

Tylko takie dziecko, które czuje się prawdziwie kochane i otoczone opieką, może dawać z siebie to co w nim najlepsze. Ta książka mówi o tym, jak nauczyć się podstawowego języka miłości swojego dziecka i jak stosować go na co dzień. Ross Campbell – amerykański pediatra i psychiatra dziecięcy, profesor University of Tenessee College of Medicine, ojciec kilkorga dzieci. Autor licznych publikacji na temat psychologii wieku dziecięcego oraz popularnych poradników dla rodziców.

Sztuka okazywania miłości dzieciom, czyli jak sprawić, aby dziecko czuło się kochane
Numer ISBN

83-7146-215-8

Wymiary

125x195

Gatunek

Psychologia,Poradniki

Oprawa

1

Liczba stron

230

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hcdll
d2hcdll
d2hcdll
d2hcdll

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj