ycipk-2ts3f7

"Szkoła filmowa 2": Kinga Burzyńska rozmawia z największymi twórcami kina

Szkoła filmowa 2 to zapis pasjonujących rozmów z najwybitniejszymi polskimi aktorami i aktorkami. Książka powstała na podstawie wywiadów przeprowadzonych przez Kingę Burzyńską, dziennikarkę TVN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Janda jest jedną z bohaterek drugiego tomu "Szkoły filmowej"
Krystyna Janda jest jedną z bohaterek drugiego tomu "Szkoły filmowej" (PAP)
ycipk-2ts3f7

"Szkoła filmowa 2" to kontynuacja książki opublikowanej w 2017 r. W pasjonujących rozmowach najwybitniejsi polscy aktorzy i aktorki opowiadają dziennikarce TVN Kindze Burzyńskiej o początkach swojej kariery: egzaminach do szkoły aktorskiej, scenicznych i filmowych debiutach, metodach pracy, a także o drodze, jaką przeszli od tamtych czasów do chwili obecnej.

Ich wspomnienia i anegdoty składają się na wielogłosową opowieść o trudnym i fascynującym aktorskim rzemiośle, o jego codzienności i jego magii.

Zobacz też: Arkadiusz Jakubik: Na dyplomie nie było dla mnie miejsca

ycipk-2ts3f7

W drugim tomie Szkoły filmowej o swoich zawodowych doświadczeniach opowiadają m.in. Magdalena Boczarska, Jowita Budnik, Jan Englert, Agnieszka Holland, Krystyna Janda, Wojciech Simlat, Robert Więckiewicz. Szkoła filmowa 2 to fascynująca lektura dla wszystkich miłośników polskiego kina.

Kinga Burzyńska – absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, od dziesięciu lat związana z telewizją TVN. Prezenterka i reporterka Dzień Dobry TVN, autorka i prowadząca program Szkoła filmowa. W 2017 roku na podstawie rozmów przeprowadzonych podczas nagrań opublikowała zbiór wywiadów z wybitnymi przedstawicielami polskiego kina pt. Szkoła filmowa (W.A.B. 2017).

Materiały prasowe
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ts3f7

ycipk-2ts3f7
ycipk-2ts3f7