Trwa ładowanie...
d3hp061
15-04-2010 00:00

Szkarłatny habit

książka
Oceń jako pierwszy:
d3hp061
Szkarłatny habit
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

W 1612 roku (co do daty źródła nie są zgodne) ukazuje się w Krakowie druk o nazwie „Monita secreta”. Opublikowanie tekstu poprzedzają straszne i tajemnicze wydarzenia, zanotowane przez współczesnych. Ptaki w lecie odleciały wszystkie, Bóg jeden wie dokąd, nad Bałtykiem pojawiły się niedźwiedzie o całkiem białej skórze, w górach widywano latających mnichów, a król Polski Zygmunt III z dynastii Wazów trawił czas na grze w piłkę.

Manuskrypt ujawnia ogólnoświatowy spisek jezuitów pod wodzą złowrogiego generała zakonu Claudia Acquavivy, zwanego Czarnym Papieżem. Dwóch zakonników zostaje wysłanych do Polski. Towarzyszą papieskiemu legatowi i mają za zadanie ustalić tożsamość autora dzieła. Nie jest to jednak główny cel ich podróży...

W roku 2003 też zaczynają się dziać na świecie rzeczy zdumiewające. W wielu miejscach dochodzi do tragedii, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Są one jednak częścią największej operacji w historii izraelskich służb specjalnych. Operacji pod kryptonimem „Szkarłatny habit”.

Dawidowi Arbogastowi, byłemu agentowi Mosadu i polskiemu policjantowi, ktoś zakłóca spokój w samotni w Pieninach.
Czy coś łączy te wydarzenia?
Coś łączy.

Szkarłatny habit
Numer ISBN

83-7337-620-8

Wymiary

142x202

Gatunek

Kryminał

Oprawa

1

Liczba stron

344

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hp061
d3hp061
d3hp061