Trwa ładowanie...
10-07-2015 14:43

Szczepan Twardoch kontra Paweł Dunin-Wąsowicz, czyli awantury o auto ciąg dalszy

Dokładnie tydzień temu Szczepan Twardoch umieścił na Facebooku wpis, który wzbudził nie lada poruszenie wśród czytelników i, przede wszystkim, w gronie kolegów po fachu autora “Morfiny”. Awantura o mercedesa, która początkowo przypominała burzę w szkalce wody, nie daje o sobie zapomnieć i wciąga kolejne znane nazwiska.

Share
Szczepan Twardoch kontra Paweł Dunin-Wąsowicz, czyli awantury o auto ciąg dalszyŹródło: PAP
d37edxt

Dokładnie tydzień temu Szczepan Twardoch umieścił na Facebooku wpis, który wzbudził nie lada poruszenie wśród czytelników i, przede wszystkim, w gronie kolegów po fachu autora “Morfiny” . Awantura o mercedesa, która początkowo przypominała burzę w szkalce wody, nie daje o sobie zapomnieć i wciąga kolejne znane nazwiska.

(img|580211|center)

Zaczęło się od powyższego wpisu, w którym Szczepan Twardoch informuje o wcieleniu się w rolę ambasadora samochodów znanego producenta. Wiązało się z otrzymaniem luksusowego auta widocznego na zdjęciu. Pod informacją bardzo szybko pojawił się komentarz Pawła Dunina-Wąsowicza , pisarza, założyciela i redaktora naczelnego “Lampy”. Kolega po fachu napisał do Twardocha: “No to się ciesz, ale od dziś nie mogę Cię już poważnie traktować jako pisarza.” I się zaczęło.

d37edxt

(img|580212|center)

Twardoch i Dunin-Wąsowicz, przy czynnym udziale facebookowej publiczności, prezentowali swoje stanowisko w kolejnych komentarzach. Sprawę zaczęli komentować inni pisarze, dziennikarze, a także Kuba Wojewódzki. W prowadzonej przez siebie audycji w Rock Radio Wojewódzki postanowił wyśmiać stanowisko Pawła Dunina-Wąsowicza. Znany z radiowych dowcipów showman zorganizował rozmowę telefoniczną z pisarzem (zapowiedział go, jako Pawła, który "nie je, nie pije i nie korzysta z kosmetyków"), podczas której złożono mu fikcyjną propozycję zasiłku w wysokości 1500 złotych miesięcznie. Co ciekawe, Dunin-Wąsowicz odmówił, tłumacząc iż wolałby zarabiać na swojej pracy niż dostawać zasiłek. Wojewódzki skomentował to słowami: "tylko artysta głodny jest wiarygodny".

(img|580213|center)

Po tej akcji w obronie Dunina-Wąsowicza stanął Jakub Żulczyk ( "Zrób mi jakąś krzywdę" , “Ślepnąc od świateł” ). Pisarz określił działanie Wojewódzkiego jako “żenadę i syf 2015 roku, chociaż lipiec dopiero za pasem.”

Kto jeszcze skomentuje spór na linii Twardoch – Dunin-Wąsowicz? I czy właściwie jest o co kruszyć kopie? Jedno jest pewne: producent, którego ambasadorem jest Twardoch, nie mógł liczyć na lepszą reklamę.

d37edxt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37edxt
d37edxt