Trwa ładowanie...
d1d9g2w
15-04-2010 00:00

Szczeliny

książka
Oceń jako pierwszy:
d1d9g2w
Szczeliny
Tytuł oryginalny

Pieriechodnyj wozrast

Inne
Źródło: Inne

Thriller, fantastyczna antyutopia, romans, czarny kryminał i mistyczna opowieść o miłości – to wszystko znajdziemy w Szczelinach – debiutanckim tomiku (minipowieść i siedem opowiadań), którego autorką jest 28-letnia rosyjska dziennikarka Anna Starobiniec.

Jest tutaj wizja Moskwy po apokalipsie – wojnie między żywymi i androidami, gdy nieliczni ocalali władają całymi dzielnicami i zamawiają produkcję swoich nieżyjących już ukochanych; pociąg, który zawiezie bohatera z Rostowa do Moskwy, ale też do jego równoległego życia; nerwica natręctw prowadząca do katastrofy; tajemnicza firma zajmująca się „tworzeniem przypadków”...

Rzeczywistość zapętla się, zatacza krąg i powraca, światy nakładają się na siebie – nic nie jest pewne, stałe ani oczywiste. Psychodeliczne, wstrząsające opowiadania mogą powodować dreszcz wstrętu, ale potrafią też zachwycić liryzmem treści i lakonicznością formy. Porównywana do Philipa K. Dicka i Stephena Kinga Anna Starobiniec bulwersuje, przeraża i zaskakuje – ale czyni to z talentem i dużą znajomością rzeczy.

Szczeliny
Wymiary

140x200

Oprawa

1

Liczba stron

176

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d9g2w
d1d9g2w
d1d9g2w