Trwa ładowanie...
29 października 2010, 14:44

Świętuj niepodległość z Muzeum Historii Polski

Świętuj niepodległość z Muzeum Historii PolskiŹródło: Muzeum Historii Polski
d3bj507
d3bj507

Muzeum Historii Polski w dniu 11 listopada organizuje piątą już edycję imprezy miejskiej pt.: „Przystanek Niepodległość”.

We wszystkich przystankowych imprezach wzięło udział około 150 tys. osób. Za każdym razem Przystankom towarzyszą liczne atrakcje a zwieńczeniem ich są koncerty gwiazd. Do tej pory przed stołeczną publicznością wystąpili m.in. trio Leszka Możdżera, Tomasz Stańko,

Maciej Maleńczuk, Grażyna Auguścik, zespół Pustki oraz cała plejada artystów scen polskich.

Każdorazowo podczas Przystanków jest okazja do przejechania się zabytkowym tramwajem czy zwiedzenia ciekawych wystaw organizowanych również przez Muzeum Historii Polski. Najgłośniejszą z nich była wystawa pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Lecha Kaczyńskiego: „Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności”. Dużą frekwencją cieszyły się także wystawy: „Odważmy się być wolnymi” i „Wojenne rozstania”.

d3bj507

Nieodłącznymi atrakcjami Przystanku stały się przygotowane przez dział edukacyjny MHP gry miejskie. Uzupełnieniem Przystanków są pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych o tematyce historycznej, kiermasze książek historycznych oraz inne atrakcje.

Program:

Miejsce: Ogrzewany namiot na pl. Teatralnym, Warszawa.
W godz. 10:00 -- 13:00 - pokaz filmów dokumentalnych związanych z wojną polsko-bolszewicką, kiermasz książki historycznej, punkt informacyjny o przyszłej siedzibie MHP oraz o jego obecnej działalności.

W godz. 13:00 -- 15:00 czytanie przedwojennej literatury dla dzieci i młodzieży przez aktorów. Fragmenty książki Bronisławy Ostrowskiej Bohaterski miś czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie będą czytali: Wojciech Malajkat, Krystyna Tkacz i Magdalena Wójcik.

d3bj507

W godz. 15:00 -- 18:00 -- przerwa techniczna, próba zespołu.

W godz. 18:00 -- 19:30 -- koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Miejsce: Reduta Banku Polskiego k. pl. Teatralnego (Warszawa, ul. Bielańska 10).

W godz. 10:00 -- 18:00 odbywać się będą gry edukacyjne „Drogi do wolności” dla wszystkich chętnych. Gra w atrakcyjny sposób pokazuje historię Polski pod zaborami od upadku Rzeczypospolitej w XVIII w. do odzyskania wolności w roku 1918. Każdy z graczy będzie mógł wcielić się w rolę Polaków pod zaborami. Gra oparta jest na konstrukcji labiryntu prowadzącej przez najważniejsze wydarzenia z lat 1795 -- 1918.

d3bj507

Miejsce: Warszawa -- pl. Narutowicza, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Zieleniecka, ul. Targowa, al. Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, al. Solidarności, ul. Okopowa, ul. Towarowa, pl. Narutowicza.

W godz. 10:00 -- 18:00 przejażdżki zabytkowym tramwajem, w którym przewodnicy z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej opowiadać będą o historii mijanych tramwajem miejsc.

Miejsce: od Belwederu do pl. Teatralnego.

W godz. 10:00 -- 18:00 przejażdżki zabytkowym autobusem (tzw. ogórkiem), w którym grupa przewodnicka przewodnicy.warszawa.pl opowiadać będą o zabytkach stolicy związanych ze świętem.

d3bj507
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj