Trwa ładowanie...
d21vmrb

Świętość to miłość. „Mała droga” Rozalii Celakówny

książka
d21vmrb
Oceń jako pierwszy:
Świętość to miłość. „Mała droga” Rozalii Celakówny
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Świętość to miłość. „Mała droga” Rozalii Celakówny
Materiały prasowe

MIARĄ ŚWIĘTOŚCI JEST MIŁOWAĆ BEZ MIARY

Rozalia uświadomiła sobie, że ona ludzi bardzo kocha, szczerze, bez obłudy. I rzeczywiście: bliźnim służyła chętnie i bardzo się cieszyła, gdy mogła im w czymkolwiek pomóc. Do chorych podchodziła z nastawieniem apostolskim, starając się dobrocią i życzliwą zachętą sprowadzić tych biednych ludzi ze złej drogi, wpłynąć na ich szczere i trwałe nawrócenie. Do pacjentów na sali sprowadzała w porę kapłana. Podczas jej dyżurów przez prawie 20 lat żaden nie umarł bez sakramentów świętych. Słowem i żarliwą modlitwą dążyła do ich szczerego pojednania się z Bogiem.

Poruszająca historia Rozalii Celakówny (1901–1944) – pielęgniarki i mistyczki, która nie wahała się poświęcić swojego życia służbie chorym na oddziale dermatologicznym w krakowskim szpitalu św. Łazarza. Pragnęła być klaryską, jednak dla pacjentów zrezygnowała z powołania zakonnego, widząc w tym wolę Bożą. Wizje religijne, których doświadczała, pomagały jej osiągnąć wyjątkową bliskość z Chrystusem. Odpowiadając na Jego wolę, została apostołką Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

ks. Władysław Antoni Kubik SJ (ur. 1931) – profesor nauk teologicznych, założyciel i kierownik Instytutu Kultury Religijnej oraz Sekcji Pedagogiki Religijnej na Wydziale Filozoficznym Towarzystwa Jezusowego w Krakowie. Pierwszy rektor Akademii Ignatianum. Od 1962 pracował w centrum katechetycznym przygotowującym podręczniki do nauki religii dla uczniów i podręczniki metodyczne dla katechetów. Autor wielu rozpraw naukowych, głównie z zakresu katechetyki i pedagogiki. Od 2007 wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Rozalii Celakówny.

d21vmrb
Świętość to miłość. „Mała droga” Rozalii Celakówny
Numer ISBN

978-83-277-1866-2

Wymiary

124x194

Oprawa

miękka

Liczba stron

256

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d21vmrb
d21vmrb
d21vmrb
d21vmrb
d21vmrb