Trwa ładowanie...
d29kywu

Sveva Casati Modignani

Była dziennikarką i przez wiele lat to jej wystarczało.
Była też wielbicielką powieści. Przyszła w końcu pora na mariaż zawodu z namiętnością - wtedy powstała pierwsza powieść Svevy Casati Modignani, Anna dagli occhi verdi (1981, Anna o zielonych oczach). Książkę nagrodzono, w następnych latach zaś ukazał się Il barone (1982) i Saulina (1983).

Ogromny sukces odniosła powieść Come stelle cadenti (1985, Jak spadające gwiazdy), potem każda stawała się przebojem czytelniczym - również za granicą. Tak było z Disperatamente Giulia (1986, wyd. polskie w przygotowaniu pt. Kto wygra tę miłość), Kobietą honoru (1988), Lo splendore della vita (1991, Blaski życia), Come vento selvaggio (1994, Jak rozhukany wiatr).

Twórczością Modignani zainteresowali się producenci telewizyjni, co zaowocowało serialami w doborowej międzynarodowej obsadzie, wyświetlanymi przez różne stacje także w Polsce. "Trudno było się przebić na rodzimym rynku - wyznaje autorka - jeszcze trudniej za granicą. Udało mi się i jestem szczęśliwa, że tylu czytelnikom mogę dawać chwile radości.

W czym tkwi sekret takiego sukcesu? Może w tym, że fabuła powieści Modignani zazwyczaj jest osnuta wokół rzeczywistych zdarzeń. Może w tym, że postaci są naturalne, mają ciekawe pomysły na życie i nietuzinkowe sposoby rozwiązywania problemów. A może właśnie w tym, że autorka, która na co dzień jako dziennikarka chwyta życie na gorąco, doskonale wie, jak spełnić oczekiwania czytelników.

d29kywu

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29kywu
d29kywu
d29kywu