Trwa ładowanie...
dgu08q9
15 kwietnia 2010, 00:00

Stulecie reformacji w Niemczech (1517-1617)

książka
Oceń jako pierwszy:
dgu08q9
Stulecie reformacji w Niemczech (1517-1617)
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Wydarzeniem mającym największy wpływ na historię Niemiec w XVI stuleciu było ogłoszenie przez Marcina Lutra w 1517 r. jego słynnych 95 tez, które zapoczątkowało reformację.

Książka Johannesa Burkhardta przedstawia powszechnie znane fakty w nowej dla polskiego czytelnika perspektywie, ukazującej narodziny i dynamiczny rozwój reformacji jako wynik rewolucji medialnej – upowszechnienia druku, wzrostu nakładów i liczby tytułów literatury religijnej i teologicznej w XVI w., bowiem bez prasy drukarskiej trudno sobie wyobrazić szersze oddziaływanie myśli Lutra i innych ojców reformacji. Wiele miejsca poświęcono tu także wpływowi reformacji na przemiany instytucjonalne w tak dziwnym tworze państwowym, jakim była wczesnonowożytna Rzesza Niemiecka.

Stulecie reformacji w Niemczech (1517-1617)
Numer ISBN

978-83-214-1396-9

Wymiary

140x200

Gatunek

Historia powszechna,Religia i religioznawstwo

Oprawa

3

Liczba stron

388

Inne wydania

- 2009-03-10

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgu08q9
dgu08q9
dgu08q9
dgu08q9

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj