Trwa ładowanie...
d2dx1s4
15-09-2010 00:00

Struktury organizacyjne polskich partii politycznych

książka
Oceń jako pierwszy:
d2dx1s4
Struktury organizacyjne polskich partii politycznych
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Naszym celem było przedstawienie struktur głównych polskich partii politycznych w ujęciu porównawczym oraz skonfrontowanie ich z teoretycznymi modelami organizacyjnymi partii, stworzonymi na podstawie badań demokracji zachodnich.

W przeprowadzonej analizie wykorzystaliśmy schemat, w ramach którego wyodrębniono podstawowe płaszczyzny organizacyjne partii: członków i zrzeszające ich podstawowe jednostki organizacyjne, struktury średnich szczebli, centralne struktury partii oraz struktury zrzeszające przedstawicieli partii w obszarze władzy publicznej (głównie frakcji parlamentarnej). Umożliwiło to określenie, która z wewnętrznych płaszczyzn partyjnych odgrywa najważniejszą rolę w strukturze organizacyjnej ugrupowania. Ustalenie, na którym poziomie spoczywa ciężar funkcjonowania partii, znacznie ułatwiło rozpoznanie typów (modeli), jakim odpowiadają, czy raczej do jakich się zbliżają struktury polskich partii.

Struktury organizacyjne polskich partii politycznych
Numer ISBN

978-83-233-2726-4

Wymiary

165x235

Gatunek

Polityka

Oprawa

6

Liczba stron

224

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dx1s4
d2dx1s4
d2dx1s4
d2dx1s4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj