Trwa ładowanie...
d8ovqta
03-02-2016 00:00

Sternbergowie 3. Powrót na aleję Rothschildów

książka
Oceń jako pierwszy:
d8ovqta
Sternbergowie 3. Powrót na aleję Rothschildów
Tytuł oryginalny

Heimkehr in die Rothschildallee

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Trzeci już tom opowiadający o losach żydowskiej rodziny, żyjącej we Frankfurcie w XX wieku (tutaj historia toczy się w latach 1941–1948). Części rodziny Sternbergów udało się wyemigrować z Niemiec – do Holandii, Palestyny i Afryki Południowej. Tych, którzy pozostali, przepędzono niczym bydło ku Wielkiej Hali Targowej: Victorię z dziećmi oraz jej rodziców. Annie, nieślubnej córce Johanna Isidora, udaje się w zamieszaniu wyciągnąć z kolumny córeczkę Victorii, Fanny, i wraz z nią uciec. Co trzyma przy życiu ludzi, którzy stracili wszystko? Czy można powrócić do życia sprzed czasów wielkiego strachu?

Po zakończeniu wojny Sternbergowie miotają się między nadzieją a zwątpieniem. Czy ktoś z ich bliskich przeżył? Pierwsze wiadomości przychodzą po miesiącach, ale dopiero po latach można nawiązać kontakt z zagranicą. Radość z nielicznych ponownych spotkań jest ogromna. Ale pojawiają się kolejne pytania: dlaczego właśnie im się udało? I czy można jeszcze normalnie żyć po tym wszystkim, co się wydarzyło? Śmiać się?

Autorka z niezwykle ludzkim podejściem i dzięki bardzo plastycznym obrazom pokazuje to, co spotkało poszczególnych członków rodziny Sternbergów, ale składa także hołd niemieckim kobietom, które stały wśród ruin na zgliszczach swojego dotychczasowego życia, a mimo to się nie poddały.

Sternbergowie 3. Powrót na aleję Rothschildów
Numer ISBN

978-83-65282-36-1

Wymiary

135x210

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

272

d8ovqta

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8ovqta
d8ovqta
d8ovqta