Trwa ładowanie...
dvbs0oo
11-12-2015 00:00

Sternbergowie 1. Dom przy alei Rothschildów

książka
Oceń jako pierwszy:
dvbs0oo
Sternbergowie 1. Dom przy alei Rothschildów
Tytuł oryginalny

Das Haus in der Rothschildallee

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Wirtuozerska powieść – pierwszy tom sagi rodzinnej – w której pozorna idylla zderza się z tragiczną historią pierwszych lat XX wieku.

27 stycznia 1900 roku, w dniu czterdziestych pierwszych urodzin cesarza Wilhelma II, Isidora Sternberga i jego rodziny nic nie trapi. Żyją szczęśliwie i nie wiedzą o gromadzących się wokół nich burzowych chmurach. Nie minie jednak wiele lat, gdy na powierzchni harmonijnej sielanki pojawią się pierwsze oznaki zbliżającej się katastrofy… W zamachu ginie Franciszek Ferdynand i wybucha I wojna światowa. Zmienia ona życie Niemców, a w szczególności tych pochodzenia żydowskiego, którzy od nowa porządkują swój świat i rewidują wartości, którymi się dotąd kierowali.

Stefanie Zweig otwiera przed czytelnikiem drzwi do niezwykłego świata. Pozornie bliskiego i dobrze znanego, a jednak odległego – do świata, w którym rozgrywa się niezwykle barwne i ciekawe choć i naznaczone trudnymi wyborami życie bohaterów. Dzięki wyobraźni, dbałości o historyczny szczegół i głębokiemu poczuciu człowieczeństwa ta bestsellerowa autorka przedstawia losy żydowskiej rodziny mieszkającej we Frankfurcie do 1933 roku.

Dom przy alei Rothschildów staje się symbolem czasu, który na nowo określił bieg historii Niemiec.

Sternbergowie 1. Dom przy alei Rothschildów
Numer ISBN

978-83-64700-41-5

Wymiary

135x210

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

272

dvbs0oo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvbs0oo
dvbs0oo
dvbs0oo