Trwa ładowanie...
d1om8vb

Stefania Jagielnicka-Kamieniecka

Stefania Jagielnicka- Kamieniecka jest dziennikarką, poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu.

Otrzymała je za "walkę o możność pisania prawdy", jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w "Dzienniku Zachodnim" w Katowicach, a od roku 1980 w prasie "Solidarności". Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: "Neue Westfälische" w Minden, "Rhein-Neckar-Zeitung" w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej "Nasze Słowo". Pod koniec roku 2003 ukazał się tomik jej poezji, zatytułowany "Leichter als Atem" (Lżejsza niż oddech), po czym reportaże pod tytułem "Wege zum Erfolg"(Drogi do sukcesu) i ""Wege zur Erfüllung"" (Drogi do spełnienia) oraz wspomnienia zatytułowane "Sprung über den Abgrund" (Skok nad przepaścią). W Niemczech wydano również jej książki napisane w języku polskim: dwie powieści - "Sen" i "Wielki Manipulator", wspomnienia "Skok nad przepaścią" oraz dwa tomiki wierszy. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się do tej pory jej powieści: "Z busolą w sercu", "Samobójcy", "Siatka w sieci", "Poezja i miłość", "Oko w oko ze śmiercią", "Niebezpieczna miłość", "Zdeptana
róża", "Więcej niż szczęście", "Przechytrzyć Pana Boga". W styczniu 2012 zdobyła główną nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść "W żelaznym uścisku".

d1om8vb

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1om8vb
d1om8vb
d1om8vb