Trwa ładowanie...
d6tgy4a
28-10-2021 18:00

Starcie tyranów. Hitler i Stalin – sojusznicy i wrogowie

książka
Oceń jako pierwszy:
d6tgy4a
Starcie tyranów. Hitler i Stalin – sojusznicy i wrogowie
Tytuł oryginalny

Hitler and Stalin. The Tyrans and the Second World War

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Z początku byli partnerami i zawiązali swego rodzaju sojusz, wkrótce jednak stali się największymi wrogami w dziejach. Nigdy się nie spotkali, ale oczywiście jeden uważnie śledził wszelkie posunięcia drugiego, a nawet podziwiał jego bezwzględność. Przez sześć lat ich losy były nierozerwalnie splecione, co czyni wszelkie porównania szczególnie fascynującymi.

Znakomita książka poświęcona Hitlerowi i Stalinowi, kulminacja trzydziestu lat pracy badawczej brytyjskiego historyka Laurence’a Reesa. Analizuje on działania obu tyranów podczas największej i najkrwawszej wojny w dziejach. Choć toczyli zaciekłą walkę, autor pokazuje, że obaj dyktatorzy byli tak naprawdę jak dwie strony tego samego medalu. Przypomina również, że choć Holokaust, za który odpowiada Hitler, to wyjątkowa zbrodnia, Stalin także dopuszczał się ludobójstwa na skalę światową.

Dzięki niepublikowanym dotąd, zaskakującym relacjom naocznych świadków – żołnierzy Armii Czerwonej i Wehrmachtu, cywilów skazanych na wojenne cierpienie i ludzi, którzy osobiście znali obu dyktatorów – Rees podważa dawne, powszechnie utarte i czasem fałszywe opinie na temat Hitlera i Stalina.

Starcie tyranów. Hitler i Stalin – sojusznicy i wrogowie
Numer ISBN

978-83-8032-693-4

Wymiary

150x228

Oprawa

twarda

Liczba stron

560

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6tgy4a
d6tgy4a
d6tgy4a
d6tgy4a