Trwa ładowanie...
d21egi4

Stanisław Michalkiewicz

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Stanisław Michalkiewicz był w 2006 roku oskarżony o propagowanie kłamstwa oświęcimskiego i szerzenie treści antysemickich. Decyzją Prokuratury Rejonowej wszelkie zarzuty przeciwko Stanisławowi Michalkiewiczowi odrzucono. W PRL Stanisław Michalkiewicz aktywnie działał w opozycji.

Stanisław Michalkiewicz - biografia

Stanisław Andrzej Michalkiewicz to absolwent prawa oraz podyplomowego studium dziennikarskiego. Jest współzałożycielem Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Stanisław Michalkiewicz pracował m.in. w ”Zielonym Sztandarze”, ”Gospodarzu”, ”Opinii”, ”Nowosti” (jako tłumacz), ”Kręgu”. Podczas internowania jego przyjacielem był Janusz Korwin-Mikke. Stanisław Michalkiewicz zatrudnił się jako robotnik, powielał ulotki dla ”Solidarności”, wydawał podziemne pismo ”Kurs”. Od 1991 roku Stanisław Michalkiewicz zasiadał w Trybunale Stanu, był członkiem Unii Polityki Realnej, współpracował z Wolnością i Praworządnością oraz Kongresem Nowej Prawicy.

Stanisław Michalkiewicz pracuje obecnie ze studentami na uczelniach w Warszawie oraz w Toruniu, a związany jest z rodzinnym Lublinem. Laureat Nagrody imienia Frederica Bastiata, Stanisław Michalkiewicz, jest szczęśliwie żonatym ojcem trójki dzieci. Zasiada w Kapitule Nagrody Literackiej imienia Józefa Mackiewicza.

Stanisław Michalkiewicz – książki i felietony

Działalność publicystyczna Stanisława Michalkiewicza to przede wszystkim pozycje literackie z dziedziny historii Polski, polityki, religioznawstwa, a także zbiory felietonów czy literatura faktu. Przemyślenia Stanisława Michalkiewicza z różnych dziedzin - przede wszystkim tematyka społeczno-polityczna - możemy przeczytać również na prowadzonym od 2006 roku blogu (został nagrodzony jako ”Blog Roku 2008”), na jednym z serwisów biznesowych oraz informacyjnym. Felietony Stanisława Michalkiewicza emitowano w radiu i telewizji, a więcej publikacji znajdziemy w takich pismach, jak ”Moja Rodzina”, ”Nasz Dziennik”, ”Nasza Polska”, ”Gazeta Polska”, ”Opcja na prawo” czy „Dziennik Polski”.

d21egi4

Podziel się opinią

6
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21egi4
d21egi4
d21egi4