Trwa ładowanie...
d34oamq
01-08-2012 00:00

Śród żywych duchów

książka
Oceń jako pierwszy:
d34oamq
Śród żywych duchów
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Listopad 1988 r., zaniedbana łączka na warszawskich Powązkach. Małgorzata Szejnert na każdym z pięciu symbolicznych grobów kładzie krótki list. Kartkę przyciska zniczem. Jest przekonana, że groby są puste, ale wie, że wieczorem ktoś tu przyjdzie...

Dramat polskich bohaterów wojennych - rotmistrza Pileckiego, generała Fieldorfa „Nila” i innych skazanych na śmierć w Polsce Ludowej - nie kończył się z chwilą wykonania wyroków. Dla rodzin straconych to początek walki o ujawnienie prawdy o losach bliskich: synów, mężów i ojców. Śród żywych duchów to ich poruszająca historia.

Małgorzata Szejnert, mimo starannie zatartych śladów, poszukuje grobów więźniów politycznych straconych w warszawskim więzieniu na Rakowieckiej. Zbiera relacje świadków i członków rodzin, ujawnia sposoby na obejście cenzury i zdobycie informacji w epoce strachu i nieufności.

Dziennikarka w mistrzowski sposób łączy opowieść o epoce terroru i o końcu lat osiemdziesiątych, tworząc niezwykłą kronikę przełomu i początku demokratycznych przemian w Polsce.

Śród żywych duchów
Numer ISBN

978-83-240-2212-0

Wymiary

165x235

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

6

Liczba stron

416

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34oamq
d34oamq
d34oamq