Trwa ładowanie...
d3bj507
9 kwietnia 2011, 00:00

Średniowiecze polskie i powszechne

książka
Oceń jako pierwszy:
d3bj507
Średniowiecze polskie i powszechne
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Wznawiany po ponad czterdziestu latach od pierwszego wydania zbiór wybranych przez Aleksandra Gieysztora esejów historycznych Marcelego Handelsmana prezentuje opinie i sądy autora na temat feudalizmu i roli narodowości w średniowieczu. Pomimo upływu czasu i pojawienia się nowych hipotez i ustaleń, poglądy jednego z najwybitniejszych polskich historyków nadal mają dużą wartość naukową i zasługują na uwagę czytelników.

W zbiorze znalazły się studia poświęcone średniowieczu polskiemu - m.in. dotyczące przywileju piotrkowskiemu czy metodologii badań nad feudalizmem - i powszechnemu, poruszające kwestie narodowościowe, problemy feudalizmu w Europie Zachodniej, a także barwna biografia włoskiego trybuna Coli di Rienzo. Współczesnych czytelników z pewnością zainteresuje sposób ujęcia tematu, a szerokie horyzonty i erudycja autora będą inspiracją dla wielu adeptów historii.

Średniowiecze polskie i powszechne
Numer ISBN

978-83-01-15518-6

Wymiary

145x205

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

1

Liczba stron

416

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507
d3bj507
d3bj507
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj