Trwa ładowanie...
d1pz737
d1pz737

Sprawa lady Alistair, tom 2

książka
Oceń jako pierwszy:
Sprawa lady Alistair, tom 2
Tytuł oryginalny

L'affaire Lady Alistair

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Sprawa lady Alistair, tom 2
Materiały prasowe

Drugi tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta.

Wyemancypowana Enola chce być niezależna od rodziny, co w wiktoriańskiej Anglii jest bardzo trudnym zadaniem dla kobiety. Po ucieczce z domu ukrywa się w Londynie pod wymyślonym nazwiskiem. Prowadzi własne dochodzenia, podając się za asystentkę nieistniejącego detektywa. A że ma wielki talent do udawania innych ludzi, bez trudu przybiera postacie zakonnicy czy arystokratki. Tym razem zajmie się poszukiwaniami młodej lady Cecily Alistair. Śledztwo doprowadzi ją w niebezpieczne zaułki dzielnic biedoty i do doków, gdzie robotnicy szykują się do buntu. Równocześnie będzie musiała prowadzić grę w kotka i myszkę z Sherlockiem oraz kontynuować poszukiwania własnej matki!

Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści "Lili Chantilly", ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

Sprawa lady Alistair, tom 2
Numer ISBN

978-83-281-9814-2

Wymiary

216x285

Oprawa

twarda

Liczba stron

64

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d1pz737
d1pz737
d1pz737
d1pz737
d1pz737