Trwa ładowanie...
d2ud9ou
22-11-2013 00:00

Spiski. Przygody tatrzańskie

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ud9ou
Spiski. Przygody tatrzańskie
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Nieokiełznany erotyzm, humor, duch pastiszu i groteski. "Spiski" były przedziwnym konglomeratem praktycznych wskazówek, dotyczących poruszania się w terenie górskim, oraz fantastycznych opisów i tekstów magicznych - pisze Jacek Kolbuszewski w Odkryciu Tatr. W swojej nowej powieści Wojciech Kuczok w zaskakujący sposób ożywia tę konwencja i podnosi ją do rangi prawdziwej literatury. Lato 1982, stan wojenny w pełni i "polski" mundial w Hiszpanii za pasem.

Dziesięcioletni chłopak jedzie z rodzicami na wakacje w Tatry. Próbuje zarazić rówieśników pasją futbolową, obserwując alkoholowe spotkania, które z miejscowymi rozgrywa jego ojciec. Podczas kolejnego wyjazdu, wybiera się z gazdą na grzyby i w tatrzańskiej mgle odkrywa świat pogańskiej erotyki. Parę lat później pośredniczy w miłosnej korespondencji pięknej góralskiej pary, Feli i Józusia, i staje się świadkiem wielkiej obławy górali na zakochanego w Feli... niedźwiedzia. W końcu wyrusza w Tatry jako dorosły, po raz ostatni z rodzicami.

Chce pomóc ojcu, który przekracza smugę cienia, w odzyskaniu utraconej radości życia. Skutki tej kuracji przejdą najśmielszej oczekiwania naszego bohatera. Nieokiełznany erotyzm, humor, duch pastiszu i groteski - Spiski Wojciecha Kuczoka potwierdzają klasę jednego z najwybitniejszych młodych polskich prozaików.

Spiski. Przygody tatrzańskie
Numer ISBN

978-83-7414-687-6

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

280

Inne wydania

Warszawa - 2013-11-21

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ud9ou
d2ud9ou
d2ud9ou