Trwa ładowanie...
d4453qe
20-12-2013 00:00

Śmierć w Amazonii. Nowe eldorado i jego ofiary

książka
Oceń jako pierwszy:
d4453qe
Śmierć w Amazonii. Nowe eldorado i jego ofiary
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Śmierć w Amazonii zaczyna się jak thriller i czyta się jak thriller. W zapadłej wiosce w brazylijskim interiorze ginie para obrońców Amazonii. W dalekim miasteczku w Andach „nieznani sprawcy“ polują na księdza, który broni praw górali do ziemi i wody. Ktoś zabija towarzysza wspólnej sprawy. Pewien robotnik rolny zostaje prawnikiem. Domaga się odszkodowań dla mieszkańców miasteczek i wsi, którzy zaczęli zapadać na nieznane wcześniej choroby. Dostaje telefon z wiadomością, że znaleziono zwłoki jego młodszego brata.

Artur Domosławski kroczy śladami tajemniczych zabójstw ludzi zaangażowanych w obronę niszczonego środowiska naturalnego w Ameryce Południowej. Kto stoi za zabójstwami? Czy zwyczajni ludzie mają szansę w zderzeniu z międzynarodowymi korporacjami i przekupionymi władzami? Nie zawsze optymistyczne odpowiedzi na te pytania ukazują współczesne oblicza wielkiego biznesu, skorumpowanej polityki i ciemnych stron globalizacji.

Amazonia w książce Domosławskiego jest żywa i prawdziwa, sportretowana w przypadkach konkretnych ludzi. Autor opisuje kipiący energią, rozpaczą, ale i nadzieją świat ludzi, którzy stają się nam po prostu bliscy. Nowa książka Domosławskiego otwiera oczy i pokazuje zasady rządzące również naszym światem.

Śmierć w Amazonii. Nowe eldorado i jego ofiary
Numer ISBN

978-83-64142-13-0

Wymiary

135x205

Gatunek

Reportaż

Oprawa

3

Liczba stron

328

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4453qe
d4453qe
d4453qe
d4453qe