Trwa ładowanie...
d2r9qtg
15-04-2010 00:00

Słowo poety

książka
Oceń jako pierwszy:
d2r9qtg
Słowo poety
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Zbiór studiów poświęcony został użyciu wybranej grupy leksemów (słowo, ojczyzna, milczenie, poeta, niebo, spotkanie?) w pismach wybitnych poetów romantycznych i współczesnych (Norwid, Miłosz, Pasierb, Herbert, Lec, Wojtyła?). Praca dojrzała metodologicznie i bogata pod względem materiałowym, wpisuje się w krąg badań nad językowym obrazem świata.

Kształtowanie wybranych pojęć ukazuje w swoistych użyciach kodu: w tekstach wybitnych twórców literatury, przywołując też niekiedy dane dotyczące użycia poszczególnych jednostek w języku ogólnym.

Książka skomponowana została wokół dwóch osi tematycznych, z których pierwsza koncentruje się na obrazie słowa w utworach różnych poetów, druga zaś analizuje kilka różnych elementów leksykalnych znamiennych i kluczowych dla języka i światopoglądu poszczególnych autorów.

Słowo poety
Numer ISBN

978-83-235-0355-2

Wymiary

170x240

Gatunek

Literaturoznawstwo,Eseje

Oprawa

1

Liczba stron

248

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r9qtg
d2r9qtg
d2r9qtg
d2r9qtg

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj