Trwa ładowanie...
d10wkv6
09-06-2010 00:00

Słownik polsko@polski z Miodkiem

książka
Oceń jako pierwszy:
d10wkv6
Słownik polsko@polski z Miodkiem
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Słownik polsko@polski z Miodkiem to jeden z ciekawszych poradników językowych dostępnych na rynku, który ze względu na atrakcyjny układ treści i bogactwo ilustracji w przyjazny i zabawny sposób uczy, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim i jak nie wpaść w gramatyczne, ortograficzne, stylistyczne, a nawet fonetyczne pułapki.

Czytelnik, śledząc rozmowy Profesora, nie tylko dowiaduje się, które zjawiska współczesnej polszczyzny interesują czy drażnią Polaków szczególnie, ale również sam zaspokaja ciekawość i rozwiewa swoje wątpliwości językowe.

Na przykładzie wielu artykułów prasowych, tekstów i komentarzy dostępnych w sieci, fragmentów programów, ogłoszeń i wypowiedzi telewizyjnych Profesor szczegółowo omawia najczęstsze błędy i problemy językowe.

Druga część książki – Po drugiej stronie ekranu - poświęcona jest kulisom programu Słownik polsko@polski. Czytelnik znajdzie w niej m.in. wywiad z Profesorem Janem Miodkiem, wrażenia współtwórców programu i zdjęcia ze studia, w którym powstaje program.

Słownik polsko@polski z Miodkiem
Numer ISBN

978-83-61872-08-5

Wymiary

125x195

Gatunek

Humanistyka,Językoznawstwo,Słowniki

Oprawa

1

Liczba stron

266

d10wkv6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10wkv6
d10wkv6
d10wkv6