Trwa ładowanie...
d1vzcyb
26 czerwca 2014, 00:00

Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone

książka
Oceń jako pierwszy:
d1vzcyb
Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Łódzki Al Capone, Don Corleone z Bałut, żydowski Janosik…
Maks Bornsztajn zwany Ślepym Maksem – jeden z największych polskich gangsterów. Przebiegły, sprytny i silny – król mrocznego półświatka Łodzi lat 20. i 30. XX wieku. Zaczynał jako kieszonkowiec, ale jego kariera błyskawicznie się rozwinęła. Dzięki korzystnym sojuszom z hersztami znaczących szajek zdystansował przestępczą konkurencję, a najsilniejszego uczynił swoim teściem.
Jego pomysłowość nie miała granic, ten twardy gracz stanął na czele dintojry i otworzył „Biuro próśb i podań”, do którego trafiali ubodzy. I tu zaczyna się historia prawdziwej miłości łodzian do Maksa, który odtąd zabierał bogatym, pomagał biednym, wspierał oszukanych, a wyzyskiwaczy tępił.
W jego życiu było wiele zwrotów akcji, legenda i fakty zlały się w jedno. Fenomen tej postaci jest nieodgadniony, został bohaterem ballady, sztuki teatralnej i gier miejskich.

Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone
Numer ISBN

978-83-7705-617-2

Wymiary

150x215

Gatunek

Literatura faktu

Oprawa

6

Liczba stron

276

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzcyb
d1vzcyb
d1vzcyb
d1vzcyb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj