Trwa ładowanie...
d5zc561

Skradzione dzieło Gustava Klimta zostało odnalezione. Znajdowało się w śmietniku

Dzieło Gustava Klimta zostało odnalezione w worku na śmieci przez ogrodników. Obraz zaginął 22 lata temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skradzione dzieło Gustava Klimta zostało odnalezione. Znajdowało się w śmietniku
Skradzione dzieło Gustava Klimta zostało odnalezione. Znajdowało się w śmietniku (Instagram.com)
d5zc561

Podczas wyrywania chwastów w miejscowości Piacenzy na północy Włoch ogrodnicy znaleźli w worku na śmieci obraz, który prawdopodobnie jest zaginionym dziełem Gustava Klimta. Zostało ono skradzione 22 lata temu.

Ogrodnicy znaleźli obraz pod murem w zarośniętej chwastami skrytce koło galerii, skąd zniknął. Pracownicy od razu wezwali karabinierów i zabezpieczyli przedmiot. Odnalezione dzieło może być warte aż 60 mln dolarów.

Na ten moment prokuratura w Pacienzy rozpoczęła dochodzenie, które ma ustalić, czy obraz jest domniemanym "Portretem kobiety" Gustava Klimta. Istnieje ku temu bardzo duże prawdopodobieństwo, ponieważ na odwrocie obrazu znajdują się pieczęcie z miejsc, gdzie był wystawiany.

d5zc561

“Portret kobiety” Gustava Klimta został skradziony w 1997 r. z galerii sztuki współczesnej w Piacenzy tuż przed wystawą, na której miał zostać pokazany. Na temat kradzieży pojawiło się wiele teorii spiskowych. Najciekawsza z nich głosiła, że zbrodnię popełniła sekta satanistyczna, która użyła go do obrzędów albo ukryła go w trumnie.

d5zc561

Podziel się opinią

Share

d5zc561

d5zc561