Trwa ładowanie...
d4c6w3n
23-04-2012 00:00

Skanseny. Przewodnik turystyczny

książka
Oceń jako pierwszy:
d4c6w3n
Skanseny. Przewodnik turystyczny
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Dzisiejsze skanseny to miejsca czarodziejskie. Starszym przypominają świat młodzieńczych lat, młodszym odkrywają nieznaną rzeczywistość przodków. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu przewodników i ich doskonałemu przygotowaniu zwiedzanie muzeów na wolnym powietrzu jest dziś przyjemnością. A gdy odwiedzimy taką placówkę podczas jakiegoś wydarzenia, choćby żniw, dożynek czy jarmarku, to może to być prawdziwa uczta dla ciała i dla ducha...

Staropolskie potrawy, zwyczaje i obrzędy są dziś doceniane znacznie bardziej niż kilkanaście lat temu, a w skansenach tętni życie. W kuźniach kuje się żelazo, w piecach chlebowych piecze się chleb według tradycyjnych przepisów, a w muzealnych kościółkach odprawiane są nabożeństwa. Warto ulec czarowi skansenów, zatrzymać się nad ocalonymi od zagłady, często w ostatniej chwili, eksponatami: dziecięcą kołyską, skrzynią posażną czy barwną wycinanką. To przecież część naszej tradycji.

Zwiedzanie skansenów to nie tylko świetny pomysł na rodzinny wypad za miasto czy urozmaicenie urlopu, lecz także dobry sposób na to, by przez zabawę uczyć dzieci już od najmłodszych lat poszanowania tradycji i rozumienia świata.

Skanseny. Przewodnik turystyczny
Numer ISBN

978-83-7243-877-5

Wymiary

165x210

Gatunek

Literatura podróżnicza,Przewodniki

Oprawa

1

Liczba stron

224

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c6w3n
d4c6w3n
d4c6w3n
d4c6w3n