Trwa ładowanie...
d3kbhnw

Siri Pettersen

Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Siri Pettersen zawodowo robi to, co kocha od 2000 roku. Treściom komiksowym w pracach autorki towarzyszą również wyraźnie wyczuwalne podteksty polityczne.

Siri Pettersen – życiorys

Siri Pettersen przyszła na świat w Norwegii, a dorastała w niewielkich miejscowościach oraz Trondheim, po czym przeprowadziła się do Oslo. Jej główna działalność zawodowa obejmuje tworzenie oraz publikację komiksów, co jest ogromną pasją ilustratorki i rysowniczki. Ponadto Siri Pettersen projektuje strony internetowe i jest wziętą pisarką. Należy do lokalnego stowarzyszenia rysowników z Trondheim. Tworzy pod znakiem fantasy, z korzeniami staronordyckimi.

Siri Pettersen – książki i komiksy

Siri Pettersen jest nagradzaną w całej Skandynawii norweską autorką książek i komiksów, które tłumaczone są także na inne języki. Jej debiutancka powieść od razu otrzymała krajowe nagrody branżowe. Komiksy Pettersen są bardzo dobrze oceniane. Fantastyka była jej bliska od zawsze, stąd przelewanie zainteresowań Siri Pettersen na karty chociażby trylogii ”Krucze pierścienie”, do której prawa do ekranizacji wykupiła jedna z wytwórni filmowych w Norwegii.

d3kbhnw

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kbhnw
d3kbhnw
d3kbhnw