Trwa ładowanie...
d2wymco
12-04-2015 00:00

Sherlock Holmes i Wampiry Londynu 1. Zew krwi

książka
Oceń jako pierwszy:
d2wymco
Sherlock Holmes i Wampiry Londynu 1. Zew krwi
Tytuł oryginalny

Sherlock Holmes et les Vampires de Londres: L'appel du sang

Rok wydania
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Sherlock Holmes wprowadza nas nie tylko do świata zbrodni, ale przede wszystkim – nadprzyrodzonej grozy czającej się nocą na ulicach Londynu.

Kiedy ze Szwajcarii dochodzi wieść o śmierci Holmesa nad wodospadem Reichenbach podczas walki z geniuszem zbrodni, profesorem Moriartym, całą Anglię ogarnia żałoba. Nawet najwierniejszy przyjaciel detektywa, doktor Watson, nie wie, że Sherlock żyje, ale woli nie dementować doniesień o swoim zgonie. Nie wszyscy jednak dają się nabrać na tę inscenizację – zbiry Moriarty’ego nadal czatują na Holmesa, pojawia się też ktoś jeszcze niebezpieczniejszy. Odwieczne stowarzyszenie wampirów postanawia odnaleźć detektywa i sprowadzić go do zamku swego mistrza Selymesa. Po co potrzebny jest im Sherlock, dowiadujemy się dopiero podczas jego konfrontacji z odrażającym przywódcą tajnej organizacji. Właśnie wtedy zaczną się prawdziwe kłopoty Holmesa...

Dwutomowa opowieść o walce z wampirami jest początkiem rozrastającej się sagi o przygodach wielkiego detektywa w świecie grozy i horroru. Scenariusze do wszystkich podserii pisze Francuz Sylvain Cordurié (zajmujący się też cyklami fantasy, takimi jak Sword czy Walkyrie), a rysunkami zajmują się różni graficy, przede wszystkim Laci, czyli Vladimir Krstić, który zdobył uznanie właśnie historią o Holmesie.

Sherlock Holmes i Wampiry Londynu 1. Zew krwi
Numer ISBN

978-83-281-0297-2

Wymiary

215x290

Gatunek

Komiks

Oprawa

1

Liczba stron

48

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wymco
d2wymco
d2wymco