Trwa ładowanie...
do0j9dr
05-05-2022 11:00

Sekrety Ziemi. Klimat, miasta, bioróżnorodność - wszystko, co dziś należy wiedzieć o naszej planecie

książka
Oceń jako pierwszy:
do0j9dr
Sekrety Ziemi. Klimat, miasta, bioróżnorodność - wszystko, co dziś należy wiedzieć o naszej planecie
Tytuł oryginalny

Miscellanées de ma planète. Tout sur le climat, la biodiversité, les villes et un peu plus encore

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Z ekologią za pan brat. O klimacie, bioróżnorodności i uzdrawianiu naszej planety.

Czy wiecie, że 80% ludzi na całym świecie stosuje leki na bazie ziół? Że globalne ocieplenie może obudzić wirusy z czasów mamutów? Dlaczego przeterminowane leki powinniśmy oddawać do apteki i skąd pomysł, żeby w podziemnych parkingach zakładać farmy grzybów? Kim są uchodźcy klimatyczni i jakie korzyści mają japońskie kąpiele leśne, shinrin-yoku? Czym jest upcykling i co odróżnia Black Friday od Green Friday? Wreszcie co łączy serialową Grę o tron z chorwackim arboretum w Trsteno, a Jimiego Hendriksa z inwazją papugi aleksandretty obrożnej?
Naukowcy uważają, że miłość do przyrody i chęć jej ochrony mamy w genach. Jest więc szansa, że mimo licznych zagrożeń nasza globalna wioska nie stanie się globalnym śmietnikiem.
Ten zbiór 200 zaskakujących faktów, ciekawostek i anegdot związanych ze środowiskiem naturalnym jest kontynuacją bestsellerowych Sekretów roślin i Sekretów ogrodu Anne-France Dautheville.
„Żyjemy w dziwnych czasach. Z jednej strony, od nastania ery nowożytnej, człowiek nigdy nie kochał przyrody bardziej niż obecnie. Jest na to wiele dowodów: popularność książek o drzewach, powszechna afirmacja praw przyrody, coraz większa wrażliwość na dobrostan zwierząt, wzrost zainteresowania na Zachodzie sylwoterapią, czyli tradycyjną japońską sztuką leczenia drzewami, rosnąca moda na praktyki szamanistyczne, wcielanie w życie zasad etycznych permakultury, nawrót do upraw agroekologicznych, działania na rzecz klimatu … Z drugiej strony jednak degradacja środowiska naturalnego osiągnęła tak przerażający poziom, że już wkrótce mogą ziścić się najczarniejsze wizje zmian klimatycznych. Wszyscy czujemy, że z Ziemią dzieje się coś niedobrego. Teraz, gdy prawdopodobnie decyduje się przyszłość naszej cywilizacji, książka Jennifer Gallé powinna być lekturą obowiązkową”.

Prof. Dominique Bourg
Wydział Nauk o Ziemi i Środowisku
Uniwersytet w Lozannie

Sekrety Ziemi. Klimat, miasta, bioróżnorodność - wszystko, co dziś należy wiedzieć o naszej planecie
Numer ISBN

978-83-08-07612-5

Wymiary

143x205

Oprawa

twarda

Liczba stron

144

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do0j9dr
do0j9dr
do0j9dr
do0j9dr